Suruç kitaplaştırıldı: Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak

katliamdan-kurtulan-yazar-suruc-u-kitaplastirdi-hicbir-dus-yarim-kalmayacak-1480004020Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde canlı bomba saldırısından sağ kurtulan yazar Mehmet Lütfü Özdemir’in katliamı anlattığı Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak kitabı satışa sunuldu.

‘Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak’ kitabı, ‘Suruç Katliamı’nın öncesini, anını ve sonrasını tanıklarıyla ve arka planıyla ortaya koyan tarihsel bir belge niteliği taşıyor. Ceylan Yayınları’ndan çıkan kitap 232 sayfadan oluşuyor.

Ne olmuştu?

SGDF’nin (Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu) 19-24 Temmuz 2015 tarihleri arasında Kobani’de, “Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz” şiarıyla gerçekleştirmek istediği ‘inşa kampanyası’ çerçevesinde SGDF üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve yaşam hakkı savunucuları 19 Temmuz 2015 tarihinde yola çıkmıştı. Grup, 20 Temmuz 2015 günü öğle vaktinde Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nde IŞİD tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıya uğradı, 33 kişi hayatını kaybederken yüzden fazla kişi de yaralandı.

Katliamın sorumluları, bugün de Kürt halkı ile dayanışma iradesini gösteren gençleri sindirmek ve yok etmek için saldırılarına devam etmekte. Katliamdan kurtulan Suruç gazileri ve tanıkları her yerde direnmeye ve faşizme karşı üretmeye devam ediyor. Suruç gazileri ve tanıkları gerek bu kitap ile gerek sokakta mücadeleyi büyüterek dayanışmayı yükseltmektedirler.

Kaynak: Siyasi Haber

One comment on “Suruç kitaplaştırıldı: Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code