EYLEM ÇAĞRISI: İNSANA-HAYVANA TECAVÜZ MEŞRULAŞTIRILAMAZ!

770x500cc-susma-haykir-tecavuze-hayirYeryüzüne Özgürlük isimli aktivist grubu “insan ve hayvana yönelik tecavüzler meşrulaştırılamaz” diyerek bir dizi eylem etkinlik düzenlemek için harekete geçti. İlk etkinlik bu akşam düzenlenecek pankart yazımı atölyesi.

Yeryüzüne Özgürlük isimli aktivist grubu tecavüz kültürüne dikkat çekmek için harekete geçti. “Erkek egemen zihniyet, kadınlarda rıza aramadığı gibi, hayvanları da kendine mal ediyor, işkence ediyor, tecavüz ediyor, öldürüyor” diyen aktisivstler ilk etkinliklerini 30 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.30’da Beyoğlu’nda ‘Tecavüz Kültürüne Karşı Döviz & Pankart Atölyesi’nde gerçekleştirecek. Ardından 2 Aralık Cuma akşam film gösterimi ve sunumu yapılacak. Son olarak ise 3 Aralık akşamı Kadıköy’de saat 19.00’da Boğa Heykeli’nde basın açıklaması yapılacak.

Aktivistler tarafından basına gönderilen çağrı metninde, “Tecavüz ve şiddete sistemli bir şekilde maruz kalan hayvanların haklarının en az insanların hakları kadar meydanlarda yer bulmasını arzuluyoruz. Tecavüz kültürünün topyekün inşasını, insan-hayvan el ele topyekün devireceğimize inanıyoruz. Hayvan tecavüzcülerine iyi hal indirimi isteyen, 12 yaşındaki çocuğun cinsel ve psikolojik istismara rızası olabileceğini tartışan devleti hazmetmiyoruz. Devlet kurumunun cinsel istismarı aklama girişimlerini tanımıyoruz. Hayvana, insana ve doğaya yönelik asimile politikalarını reddediyoruz. Hayvanların şu an için bedenleri hakkında verilen kararlara ses çıkaramayacağını düşündüğümüzden, bir hayvanın çıkaramayacağı ses olmaya, sokağa çıkmaya, açık çağrımızdır. İki yüzlü, erkek egemen, türcü zihniyeti bir kez daha lanetlemek için tüm dostları basın açıklamasına katılmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz. Tüm tecavüzlere karşı direniş; insana, hayvana, yeryüzüne özgürlük!” denildi.

Kaynak: Jinha

(Eng. below)

İNSANA-HAYVANA TECAVÜZ MEŞRULAŞTIRILAMAZ!

Erkek egemen zihniyet, kadınlarda rıza aramadığı gibi, hayvanları da kendine mal ediyor, işkence ediyor, tecavüz ediyor, öldürüyor!

30 Kasım Çarşamba 20:30 – Tecavüz Kültürüne Karşı Döviz & Pankart Atölyesi (infiAl, Turan cd. 36A, Beyoğlu)
https://www.facebook.com/events/296596067403404/

2 Aralık Cuma 19:00 – Film Gösterimi ve Söyleşi
Hayatınızda Duyabileceğiniz En iyi Konuşma – Gary Yourofsky
https://www.facebook.com/events/537011383155856/

3 Aralı Cumartesi 19:00 Kadıköy Basın Açıklaması https://www.facebook.com/events/528549924020175/

Tecavüz ve şiddete sistemli bir şekilde maruz kalan hayvanların haklarının en az insanların hakları kadar meydanlarda yer bulmasını arzuluyoruz. Tecavüz kültürünün topyekün inşasını, insan-hayvan el ele topyekün devireceğimize inanıyoruz.

Her gün hayvan kıyımhanelerinde yapılan katliamlar, derilerini yüzmek, sütlerini kullanmak için yapılan işkenceler ve tecritler, insan olmayan hayvanların uğradığı psikoloji, fiziksel ve cinsel tüm şiddet pratikleri; ataerkil ve türcü bu tecavüz kültüründen beslenmektedir.

Hayvan tecavüzcülerine iyi hal indirimi isteyen, 12 yaşındaki çocuğun cinsel ve psikolojik istismara rızası olabileceğini tartışan devleti hazmetmiyoruz. Devlet kurumunun cinsel istismarı aklama girişimlerini tanımıyoruz. Hayvana, insana ve doğaya yönelik asimile politikalarını reddediyoruz.

Hayvanların şu an için bedenleri hakkında verilen kararlara ses çıkaramayacağını düşündüğümüzden, bir hayvanın çıkaramayacağı ses olmaya, sokağa çıkmaya, açık çağrımızdır.

İki yüzlü, erkek egemen, türcü zihniyeti bir kez daha lanetlemek için tüm dostları basın açıklamasına katılmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz.

Tüm tecavüzlere karşı direniş; insana, hayvana, yeryüzüne özgürlük!

yeryuzuneozgurluk@gmail.com
https://twitter.com/yeryuzuozgurluk
https://www.facebook.com/yeryuzuneozgurluk
https://www.youtube.com/user/YeryuzuneOzgurluk
https://www.facebook.com/groups/yeryuzuneozgurluk

#TecavüzMeşrulastırılamaz
#TecavüzeSessizKalma

SAY NO TO RAPE CULTURE AGAİNST HUMAN&ANİMALS!

The male-dominated mindset does not seek consent from women, it also charges animals, tortures them, rape them, kills them!

30th of November Wednesday 20:30 – Banner and Placard Preparation & Workshop Against Rape Culture (infiAl, Turan cd. 36A, Beyoğlu)
https://www.facebook.com/events/296596067403404/

2nd of December, Friday 19:00 – Film Screening and Interview
Best Speech You’ll Ever Hear – Gary Yourofsky
https://www.facebook.com/events/537011383155856/

3th of December, Saturday 19:00 Press Release in Kadıköy https://www.facebook.com/events/528549924020175/

We want the rights of animals, which are systematically applied to rape and violence, to find a place on the stage at least as much as those of people. We believe we can completely overthrow the construction of the rape culture hand in hand with animals.

Animals are slaughtered every day in slaughterhouses, imprisoned in cells, excoriated and displaced from their habitats. The affinity between psychological and sexual violence against animals and humans comes from the tyranny of rape culture all around the world. We do not tolerate the state that demands good time credit for animal rape and argues that a 12-year-old child might have consent in a sexual and psychological exploitation. We do not accept or recognize state’s attempts to justify sexual abuse. We refuse the assimilation policies of state towards animals, humans and the earth.

We think that animals are not able to raise their voices against the decisions made on their bodies and that’s why we are calling you to get out on streets and raise their voice!

We invite all our friends to join the solidarity and the press release to curse the hypocrite, male-dominated, speciecist mindset once again!

Resistance to all rape; Freedom for humans, animals and for earth!

yeryuzuneozgurluk@gmail.com
https://twitter.com/yeryuzuozgurluk
https://www.facebook.com/yeryuzuneozgurluk
https://www.youtube.com/user/YeryuzuneOzgurluk
https://www.facebook.com/groups/yeryuzuneozgurluk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code