Anarşistlerden kuzey ormanlarını savunma çağrısı

13419106_671030339702418_7276866436815413941_nTüm yoldaşlarımızı Kuzey Ormanları Savunması ve Çekmeköy Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 17 Haziran Cuma, saat 21.00’de’ki Çekmeköy Doğa Parkında ki eyleme çağırıyoruz!

Ekolojik kırım projesi 3. köprü, bağlantı yollarıyla talan alanını genişletiyor. Daha önce 3. köprü bağlantı yollarının İstanbul içinden geçmeyeceğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın dedikleri aksine, her geçen gün yeni bir bağlantı yolu ortaya çıkıyor. 3. köprü’nün yeni bağlantı bir yolu, Anadolu Yakası – Çekmeköy’e çıkışı sağlayacak. Bu yeni güzergah Çekmeköy Kışlası’nın da sınırını değiştirdi. (*)

İstanbulluların gözüne bakarak yalan söylediler. Mücella Yapıcı’nın dediği gibi: ”Köprünün yapım aşamasında söylenen şey şuydu: Asla çıkışları olmayacak, orada yapılanmaları teşvik etmeyecek, çevre yolları da bölgeyi tahrip etmeyecek ve tünellerle geçilecek deniyordu. Fakat ne yazık ki; fiiliyat öyle olmadı. Kavşak noktaları inşa ediliyor ve bu kamulaştırmalar da bu çıkışlara ait. Bu çıkışlarda gösteriyorki; 3. köprü bizzahiti kendisi, bizimde söylediğimiz gibi İstanbul’un kuzeyinde korkunç bir yapılaşma baskına neden olacak. Ormanlarda ve yetersiz olan su havzalarında yeni imar rantlarına ve yapılaşma baskına yol açacak”. (**)

Çekmeköy’lüler Doğa Parkı’na yönelik saldırıya karşı da tepkili. (***)

Tüm bunlara karşı Çekmeköy Dayanışma Derneği ve Kuzey Ormanları Savunması yaşam savunucularını 17 Haziran Cuma, saat 21.00’de, Çekmeköy Doğa Parkında buluşmaya, mücadeleye çağırıyor.

Kaynak: Kara Kızıl

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code