Tampere: Odin’in Askerleri kulübüne antifaşist baskın (Finlandiya)

pi3Nazi özentisi çete Odin’in Askerlerinin (SoO) biraz temizlik yapması gerekecek. Neonazi grubun lideri Mika Ranta daha yeni ağırlaştırılmış saldırıdan mahkum edilmişti. “Kadınlarımızı güvende tutma” iddiasında bulunan Ranta, saldırdığı zararsız kurbanını korumak isteyen bir kadına saldırmaktan mahkum edildi. SoO’nun önde gelen üyeleri çok sayıda saldırı, uyuşturucu hatta tecavüzden hüküm giymiştir. Bunların nazi saçmalıklarından artık gına gelen bizler de Käyräkuja 30, Tampere adresinde bulunan kulüplerini ziyaret etmeye karar verdik.

Tampere’de SoO diğer yerlere nazaran pek aktif sayılmazlar ve onların kulüplerini ziyaret ettiğimizde neden olduğunu anladık! Ne karmaşa! Nazi bayrakları, beyaz üstünlükçülerin sembolleri, milliyetçi bayraklar ve True Finn Party’si (Gerçek Finliler Partisi) kibrit kutuları yanyana duruyordu. Mülkün sahibi nazileri dışarı atmaya gönüllü olmadığı için, duvarlara, camlara, masalara, yataklara ve heryere, nazilere yer kiralarsa ne olacağını hatırlatmak istedik.

Kulübün olduğu mülk, neofaşist örgüt Suomen Sisu’nun yerel bir biriminin yardımcısı olan Ville Kuusinen adına kiralanmıştı. Suomen sisu True Finn Party’sinin listesinde Fin parlamentosunda çok sayıda milletvekili var. Her zaman olduğu gibi naziler, nazi serseriler, neofaşistler ve “milliyetçiler” yanyana gelmişler.

Kaynak: TAKKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code