Mapuche Bölgesel Grubu’ndan Kereste Ekipmanına Sabotaj

mapuche1

The Mapuche Bölgesi Direniş Grubu,  Arauco Malleco- Lafkenche Laftraru, Çatışan Gruplar Koordinasyonu aşağıdaki bilgilendirmeyi Mapuche halkiyla paylaşır:


Kiñe:Mininco Forestry İncorporate’e ait kütük makinelerine ve ekipmanlarına, geniş çaplı polis yoğunluğuyla çatışmaya girdikten sonra düzenlenen sabotajı üstleniyoruz

Epu: The Eylem  Choque ve Miquihue komünitelerinin tarihi alanlarının geri alınması taarruzu kapsamında gerçekleşitirildi. “El Canelo,” “Puntilla de Ranaquepe,” ve “Fundo Choque” bölgelerini içermektedir.

Kula: Bu eylem ORT CAM’ın gerçekleştirdiği çok çeşitlilik eylemlerinden bir tanesidir. Ulusal yeniden insamıza ve bölgesel kontrolümüze  , Mapuche ulusal özgürlük projemizin temel sütunlarına bağlı kalmaya, devam eden baskıya karşı sınırsız hakkımız olan direnişe devam edeceğiz

Meli: Daha fazlası, Bu eylem Mapuche Bölgesindeki kapitalist genişlemeyle olan kesintiz uzlaşmaz çarpışmamıza bir cevaptır. Özelde kereste şirketlerine ve Yasa 701 ile bu bozumu güçlendiren bu  Şili devletine karşıdır.

Keçhu: Bu nedenle , bu bağlamda ORT CAM olarak sorumluluğumuz bölgesel otonomumuzu, kendi kararlarımızı ve eylem hakkımızı pekiştirmektir. Bu yolda, her türlü boyun eğdirmeyi sona erdirmek ve politik askeri eylemlerle mücadelemizi büyütmek.  Baskıyı ve tahribatı sona erdirene kadar mücadelemize devam edeceğiz.

MAPUCHE BÖLGESİNDEKİ KERESTE FİRMALARI VE TÜM KAPİTALİST GİRİŞİMLER DIŞARI!

Bölgesel Direniş Grupları (ORT)
Çatışma içerisindeki Toplulukların Arauco Malleco Koordinatörü (CAM)

Kaynak: Women’s Coordinating Committee for a Free Wallmapu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code