İskoçya: ATM ateşe verildi (Edinburgh)

 

Karanlığın ve ateşin yolları yaşamın en saf anlarını ihsan eden zamanlardır.

17/08 akşamı meraktan çevrede dolanan bir tilkinin suç ortaklığıyla Morrisons Süpermarketinin dışındaki atm bir miktar benzinle ateşe verildi.
Bu hedefi seçmemin nedeni kendi düzeyinde biri olan benim için kolay bir hedefti. kendimi “baskıcılar” tarafından “baskılanmış” bir kimlik olarak görmüyorum ancak benim ve çevremle olan ilişkilerimi hapseden, insanı. medeniyeti şehiri sistematikleştirerek kaotik bir yaşam sürmemi engelleyen herşeye saldıran bir egoist olarak görüyorum.  Bu eylemin arkasında herhangi bir politik motivasyon yada plan bulunmuyor. Herhangi bir “adaletsizlik” hakkında konuşmuyorum yada herhangi bir kahramanlığa eğilimim yok. Kaotik bir varoluşun karşısında duranlar varolamazlar. ikon kırıcı saldırılar herhangi bir fikir yada idea için kendini kurban etme anlamına gelmez. Saldırı bütünseldir ve hatta kişinin kendisine dahi saplanabilir.
Bütün tutsak şahin yoldaşlara, hayvanatbahçelerine, şehirlere, bütün doğaya, herşeyi anlamaya ve adlandırmaya tanrılaşmış bilimle ulaşmaya çalışarak canlı yada cansız herşey üzerinde hakimiyetini genişletmeye çalışan devlet ve şirketlere, insanları kendileri dışındaki dünyayı başka bir dünyanın görüntüleri olarak görmeye eğiten medeniyete. İnsan-olmayan yoldaşlar İnsan’ın ve Medeniyet’in tutsaklarıdır.

Anarşinin sadece bir kültür, alternatiflik, fosilleşmiş sosyal merkezlerde çürüme haline geldiği günümüzde kişi kendi yolunu açmalı yeni yollarda yürümelidir. Kendi kendini baskılamayı yaşam biçimi haline getirmiş medeniyette devletin bu gidişata karşı parmağını bile oynatması gereksizdir.

İnsan merkezciliği, biyo merkezciliği, eko merkezciliği yerle bir et ve tüm ahlaki dibe göm.

Bireysel vicdanın yakasını bırakmayan toplumu ve onun tüm kurumlarını yerle bir et.

Uygarlığı ve egonun kaosu deneyimlemesini engelleyerek yarattığı arzuların baskısını yerle bir et.

Bir anarşist ve nihilist vicdan “Kaosun Şahini” hücresi

(Kısaltılmıştır)

Kaynak: InterArma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code