Puebla: Yüksek Seçim Kurulu’na bombalı saldırı – Kara Haziran’a Çağrı (Meksika)

junio-negro1. Mesaj: Daimi Savaş Deklerasyonu

Herkes Dışarı!

“Bakunin devrimin %75 fantazi %25 gerçeklik olduğunu söylüyordu. Önemli nokta ise genel ayaklanmaya gidecek olan fantazinin nerede yuvalandığıdır” Ai Ferri Corti

“Kısa ve öz olmak isterdik. Analizle, etimolojilerle, alıntılarla yetinmek. Bir şiirin yada bir şarkının yeterli olmasını. Sokaktaki ateşi yakalayabilmek için bir duvara “DEVRİM” yazmanın yeterli olmasını dilerdik. Ama mevcut olan yumağı çözmemiz lazım. Yanlış anlama ağacı üzerinde yetişmiş kafa karışıklığı açmazını açığa kavuşturmamız. Eğer bir dost için değilse, yazmak kendini beğenmişliktir. Henüz tanışmadığımız dostlarımız da dahil…..
….Gelecek olan isyanın kahramanvari bir saldırı mı, yoksa asırlarca süren duygusuzluk, aptallık ve yoksulluktan sonra bir yakarış bir duygu patlaması mı olacağını bilemiyoruz. Ne yapılması gerekiyorsa o yapılmalı. Fikir telakkisi, saldırı ve inşa etme. Bu metin bir planın başlangıcı. Yakında görüşmek üzere” Görünmez Komite

I

Boyun eğmez öfkeye ve heyecanlı yüreklere! Şu andan ufkun sonuna kadar!

Anarşist eylemin devlete ve iktidara meydan okuduğu küresel anarşist hareket, sosyal savaşı her cephede ön saflara getirmesiyle, sokaklara saldığı fikirleri ile, onları özgürleştirici birer güce dönüştürdüğü, ateşe çevirdiği öfkeyi politik ve ekonomik merkezlere gönderirken bireysel ve kolektif anlamda bir hayat inşa etme telaşında.

Herşeye borcumuz var… keyfimize, şarkılarımıza, anılarımıza, kahkalaramıza, yemeğimize, battaniyemize, pabuçlarımıza.. Çığlıklarımıza, öfkemize, hala akan gözyaşlarımıza..

Tutsak ve kaçak olan yoldaşlarımıza borcumuz var.
Köylerimize kasabalarımıza, yerinden edilenlere…

II

Saldırılarımız basit nihilist iddianın ötesine gitmekte. Bizler atalarımızın isyanlarının devamıyız. Magonistaların saldırılarından sonra arkada kalan dinamit kokusuyuz. Práxediş Guerrero’un ölümüne neden olan o unutulmaz kurşunuz. Ebeveynlerimiz ve büyük ebeveynlerimizin bizlere bıraktığı özgür dünyaya dair hayalleriz.

“Yeni özgürlükçü Akım” bizleri aşırı derecede tiksindiriyor. Çünkü kolektif güç, birlik, iktidarın olmaması değildir. Ya da kendini güçsüzleştirmek. 

III

“Bir ayaklanmanın gücü askeri değil toplumsaldır. Genelleşmiş bir ayaklanmanın önemini değerlendirmedeki ölçüt, silahlı çatışma değil, tam tersine ekonomide ve normallikteki felç olmanın genişliğidir ”

Anarşistler olarak, devrim bizim başlangıç noktamız ve sonsuz referans noktamız. Gün be gün inşa edilmesi gereken bireysel ve koltektif bir emek.

Özerk ve yatay koordinasyon!

Ne bir boykot çağrısı ne de bir “cezalandırma oyu”na çağrı. İsyancı seçenek önümüzde duruyor. Bizler anaristleri KARA HAZİRANI inşaaya çağırıyoruz.

Sabah 03:00 sularında Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan bombalı saldırıyı üstleniyoruz. 

İktidarın bütün biçimlerine karşı!

Çatışmanın ve genelleşmiş ayaklanmanın yayılması için!

Bütün cephelerde toplumsal savaşın öne çıkması için!

Yıkıcı dürtünün yaratıcı dürtü olması adına!

Seçim kurumlarına, sermaye-devlet kurumlarına ateş!
Yaşasın anarşi!

Çeviren notu:
PIM: İspanyadan ABENGOA, ELECNOR, ve ANAGAS, İtalyadan BONATTI şirketlerinin dahil olduğu, 2 büyük hidroelektrik santral, bir doğalgaz boru hattı, elektrik yolları ve su kemeri yapılması planlanan Proje.

Kaynak: War on Society

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code