Emilio’ yla Dayanışmak için Toplama Albüm

daa232Emilio’nun durumu hala ciddiyetini korumakta. Emilio’yla dayanışma için hazırlanan bu toplama albümden toplanacak bütün para Emilio’nun sağlık masrafları ve CSA Dordoni işgalcileri için kullanılacak. Emilio’ yla dayanışma  toplama albümünü Wargasm Kolektif standlarında bulabilir, veya https://thedarkskiesaboveus.bandcamp.com/album/resistance-anti-nsbm-volume-1 Adresinden indirebilirsiniz.

Dordoni sosyal merkezinde ne olmuştu?
Çoğunluğu CasaPound partisinden 60 kişilik faşist bir grup şehirde düzenlenen futbol maçını fırsat bilerek Dordoni sosyal merkezine saldırdı. O sırada işgal evinde maalesef 7-8 anti-faşist bulunuyordu. Cremona’da tanınmış bir aktivist olan Emilio demir sopalarla dövüldü ve yerde yatarken kafasına ağır darbeler aldı. Emilio bir süre komada kaldı, sağlığı şu an iyiye gitse de durumu hala ciddiyetini korumakta.

Bu saldırıdan sonra Cremona’daki ve İtalya’nın çeşitli yerlerindeki aktivistler 24 ocakta Cremona’ da ve çeşitli şehirlerde eş zamanlı, faşizme karşı eylem çağrısı yaptılar. Bu eylemlerde polis faşist parti Casa Pound’un merkez binasını basmak isteyen anti-faşistlere saldırdı. Saldırıdan sonra bir çok nokta da çatışma çıktı.

Dordoni sosyal merkezine yapılan bu saldırı Casapound ve onun gibi aşırı sağ grupların gerçekleştirdiği ilk saldırı değil: eylül ayında Napoli’de bir lise öğrencisi aşırı sağ gruplarca saldırıya uğramıştı. Kasım ayında Roma’da aşırı sağ gruba mensup militanlar Ardita San Paolo futbol takımının destekçilerine saldırmıştı.

faşizme karşı
özsavunma ve saldırı!
yaşasın antifaşist dayanışma

#EMILIORESISTI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code