Beytepe’de ırkçı-faşist saldırı!


Yüzlerce kişilik ırkçı faşist güruh Beytepe Kampüsü’nde “bayrak yürüyüşü” yaptı, polisle birlikte devrimcilere saldırdı.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde Cuma günü (20 Mart) yapılan Newroz kutlamasında Abdullah Öcalan’ın posterlerinin açılmasını bahane ederek saldıran sivil faşistler, bugün de kampüs içinde toplanarak ırkçı-faşist sloganların atıldığı bir yürüyüş yaptılar.

Sivil faşistlerin (MHP ve diğerleri) ve ulusalcı faşistlerin (TGB) ortaklaştıkları eylemde yemekhaneler ve amfilere Türk bayrakları asıldı, bir araya gelen yüzlerce faşist, ırkçı-kafa tasçı sloganlarla kampüs içinde yürüyüş yapmaya başladı. Bu ırkçı eylemin hafta sonu yapılan ÖTK (Öğrenci Temsilcileri Kurulu) toplantısında kararlaştırıldığı tahmin ediliyor.

Sivil faşist güruhun yerleşkede ırkçı sloganlarla yürüyüş yapmasına seyirci kalmayacaklarını belirten devrimci*demokrat-yurtsever öğrenciler de Atatürk Anıtı’nın bulunduğu noktada toplanmaya başladılar. Rektör ve ÖGB’ler de devrimci-demokrat-yurtsever öğrencilerin toplandığı alana geldi.

Polisin de kampüse girdiği üniversitede ırkçı-faşistler, devrimci öğrencilerin toplandığı noktaya yaklaştıklarında polisle birlikte saldırmaya başladılar. Yüzlerce kişiyle gerçekleştirilen saldırı sırasında devrimci-demokrat-yurtsever öğrenciler Yıldız Amfi’ye çekildiler. Amfinin iki kapısını tutan polis öğrencilere saldırıyı sürdürerek pek çoğunu yaraladı ve gözaltına aldı.

Kaynak: Alınteri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code