Rojava ve Kobane’deki yeniden inşaa sürecinde anarşist ve ekolojist gerillalar

10430866_949531031760068_2551162529473984492_nİstanbul’da faaliyet gösteren anarşist Sosyal İsyan grubu, yayınladıkları bildiri ve fotoğraflarla Rojava devriminin ve Kobane’nin yeniden inşaasına destek olmak için bölgeye gittiklerini ve çeşitli ülkelerden yeşil anarşist ve ekolojistlerle birlikte Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) çatısı altında hareket ettiklerini deklare ettiler.

Sosyal İsyan’la yapılan kısa görüşmede, Rojava ve Kobane devrimlerinin anarşistlerin desteğine ihtiyaç duyulduğundan ve tüm anarşistlerin kendi renkleriyle ellerinden geldiği ölçüde dahil olması gerektiğinden bahsettiler. Ayrıca Sosyal İsyan, Kobane’de ve Rojava’da bundan sonra mücadeleye ekolojist gerillalar olarak devam edeceklerini açıkladı.

Enternasyonel mücadele ve dayanışmanın bir ifadesi olarak İspanyol savaşçı Şerwan Nosotros’un okuduğu Sosyal İsyan bildirisi:

İspanyol savaşçımız Şerwan Nosotros Sosyal İsyan adına açıklamada bulundu:

Kobanê direnişi içerisinde kurduğumuz bağlar, zaferin kazanılması ardından Kobanê’deki faaliyetlerimizi büyüterek sürdürmeye devam ediyor.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Rojava devriminin sadece savunulmasını değil büyütüp yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Birleşik Özgürlük Güçleri Kobanê’de komünal yaşamın inşası için çalışmalara başladı.

Özgürlükçü, ekolojist, anti-kapitalist tüm güçleri kendi renkleri, kendi dilleriyle öz-örgütlenmelerini koruyarak bir araya getirip insana, hayvana ve doğaya düşman olan kapitalist sisteme karşı dövüştürmeyi ve dayanışmayı esas alan ve bu doğrultuda Kobanê’de kararlı ve ısrarlı bir mücadele içerisinde olan B.Ö.G.’nin içerisinde yer almaya ve tüm güçlerimizi seferber ederek isyanı büyütmeye karar verdik.

Örgütlen! Silahlan! Ayaklan!

Sosyal İsyan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code