Avcılar Anarşi: ‘Yeniden Doğduk!’

imag0029

24 Kasım 2006 Avcılar İNSA Lisesi duvarı

Avcılar kurulduğu yıllardan bu yana muhalif bir semttir. Avcılar ve Avcılarlı baskılara, otoritelere ve faşizme karşı bugüne kadar pek de “yerinde durmamıştır”. Avcılar’da muhalif bir insan yalnız değildir. Özellikle bu muhalif anarşist ise hiç yalnız değildir!

Avcılarlı bir anarşist yalnız olmadığı gibi, Avcılar’da anarşizm de köksüz değildir. Gezi Direnişi’yle birlikte otoritelere, yasalara ve kurallara karşı sesimiz daha güçlüdür. Avcılar’ın yeşil aktivizmden tutun otonomculuğa, sivil itaatsizliğe ve vegan mücadelesine kadar anarşist bir geleneği vardır. Avcılar’da yeniden lidersiz, otoritesiz, hiyerarşisiz, isteyenin istediği kadar söz ve eylem inisiyatifi alabileceği bir oluşumla yine birlikteyiz! Bu inisiyatif kimsenin değildir, “inisiyatif, alanındır”.

Avcılar ve çevresindeki otorite düşmanlarına açık çağrı

21. yüzyılın hem yaşadığımız topraklarda hem de dünyanın diğer topraklarında otoritelere karşı isyanların çağı olduğunu göremeyecek kadar aptal değiliz. İnsana, hayvana, bitlkiye, doğaya özgür bir yaşam kurma hayallerimiz gerçek olmaktan çok da uzak değil. Avcılar Anarşi İnisiyatifi, Avcılar ve çevresindeki otorite, kural ve tahakküm düşmanlarına bu süreçte yanyana olma çağrısı yapıyor! Hiyerarşisiz bu birliktelikte bir yandan otoriteyi alaşağı etmek için uğraşırken diğer yandan özgür yaşam alanları kurmak için daha güçlü olmalıyız! Toplantılar ve görüş alışverişleriyle başlayacağımız mücadelemize bütün otorite düşmanları, anti-faşistler, hayvan özgürlüğü aktivistleri, lgbti bireyler, işçiler, öğrenciler, vegan mücadele aktivistleri, özgür yaşam savunucuları, yeryüzü dostları davetlidir! İletişime geçmekten çekinmeyin. Bizi en iyi biz anlarız..

Avcılar Anarşi

* Facebook grubu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code