Komotini: Devlet binası kundaklandı (Yunanistan)

greece26 Mayıs Pazar sabahı, Komotini kentinde bulunan Doğu Makedonya ve Thrace bölgesindeki idari ofislerine molotoflu saldırı..

Bu eylem, Devlete, onun dalkavuklarına ve bizi her gün totaliteryanizm ve köleliğe daha da yaklaştıran tüm otoriter yapılara karşı olan öfkemizin en düşük göstergesiydi.

Saldırı gündelik yaşamda bizi terörize eden çürük politik sisteme bir yanıt olarak gerçekleştirildi. Güç bela yaşanacak kadar sunulan vergilerle, maaşlarla ve emeklilikle, grev ve eylemlerde acımasızca saldırarak, serbest bırakılmış devlet yanlısı faşist çetelerle, yüzlerini demokratik maskelerle gizleyerek direnenlere saldırarak hapisle bizi terörize eden devlet İktidar ve polisler işlerini her nerede bitiremedilerse tahakküm ve sömürünün devamını garanti altına almaya çalışmaktadır.

Bizler daha iyi kölelik koşulları talep etmiyoruz; İktidarın toptan yıkımı için savaşıyoruz.

Bu topluma ve bize sunulan bu sefil hayata direnenler olduğumuzu ilan ediyoruz, bu nedenle saldıracağız.

Yargıçlara ve Devlete bir mesaj göndermek istiyoruz: Szilerin “ıslah kurumları” olarak tanımladığınız demokrasi ve Sermayenin kafeslerinde gece ve gündüzlerini harcayan yoldaşlarımız YANLIZ DEĞİLLER.

Anarşist Devrimci Örgüt “Ateş Hücreleri İttifakı” ve tutsak düşen tüm anarşist savaşçılarla dayanışma! Hapishane hücrelerindeki herkese özgürlük!

“Yıkıcı Farkındalık”

Kaynak: ContraInfo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code