ODTÜ’de devrimciler TGB’li faşistlerle çatıştı

fft64_mf1430678ODTÜ Kampüsü’nde akşam saatlerinde demokrat, yurtsever öğrenciler ile ulusalcı faşist Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup arasında kavga yaşandı. Yaklaşık 2 saat süren kavgada TGB üyesi çok sayıda kişi yaralandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kampüsü’nde akşam saatlerinde yurtsever, demokrat, solcu öğrenciler ile Türkiye Gençlik Birliği (TGB) arasında taşlı sopalı kavga yaşandı. Slogan seslerinin dinmediği çatışma boyunca, TGB üyesi çok sayıda kişi aldığı darbeler sonucu yaralandı. Uzun süren çatışmaların ardından TGB üyeleri, kampüsü terk ettikten sonra 3 TOMA aracı kampüse girerek, yurtsever, demokrat, solcu öğrencilere tazyikli suyla müdahale etti. Polislerin müdahalesine öğrenciler, taşlarla karşılık verdi. Yollarda barikatlar kuran öğrenciler, TOMA araçlarını taş yağmuruna tutması üzerine, TOMA araçları kampüsünü terk etmek zorunda kaldı.

“Yaşasın devrimci dayanışma”, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarının yanı sıra “Bijî Serok Apo”, “PKK halktır halk burada” sloganları atıldı. Yüzlerini puşilerle kapatan öğrenciler, Eskişehir Caddesi üzerinde bulunan ODTÜ kapısına doğru yöneldi. Kapı önünde bekleyen TOMA araçları ve çevik kuvvet ekipleri, öğrencilere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Polisin müdahalesine öğrenciler, taş ve molotoflarla karşılık verdi. Bazı öğrenciler polislerin attığı gaz bombalarından dolayı hafif bir şekilde yaralanırken, ODTÜ kampüsü adeta gaz bombalarından duman altında kaldı.

Bini aşkın öğrencinin kurdukları barikatları polis aşamazken, geç saatlere kadar çatışmalar sürdü.

Video : http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=461258

Kaynak:Fırat News Agency

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code