Anarşistler başpiskoposa vibratörlü patlayıcı paket gönderdi (İspanya)

shutterstock_86288179-615x345“Papaz Sınıfına Karşı Seks Oyuncakları Grubu” Pamplona başpiskoposu dahil seçkin katolik kilisesi üyelerini hedef aldılar.

İspanya’da anarşist bir grup, bir süredir Katolik kilisesi üyelerine içinde vibratör bulunan patlayıcı paketleri gönderiyor.

Devletin haber ajansı olan EFE’ye göre, kendilerine “Papaz Sınıfına Karşı Seks Oyuncakları Grubu” adı veren grubun en az bu gibi iki küçük bomba gönderdiğini söylüyor. Bombalardan bir tanesi, posta ayıklama ofisinde patlamış ve paketi elinde tutan bir kadın hafifçe yaralanmıştı.

Geçen ayın başında anarşist bir websitesine gönderilen e-mailde grup “Özürlerimizi kabul edin, bir dahaki sefere başarısız olmayacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Grup, Pamplona Roma Katolik başpsikoposu Francisco Pérez’i ve Madrid’de Hıristiyan hareketinin ultra-muhafazakar Lejyonerlerine ait bir özel okulun baş öğretmenini hedef aldı.

Başpsikopos, EFE’ye yaptığı açıklamada, içinde barut bulunan şüpheli bir paketi bildirmek için polisi aradıklarını belirtti. “Önce paketi önemsemedik, sonra bize bunun bir bomba olabileceği söylendi” dedi.

Polis bu eylemin ardında Madrid’de başsavcılığın yanına bırakılan düdüklü tencereyle yapılan ancak patlamayan bombanın arkasındaki grup olduğundan şüpheleniyor.

Madrid Almudena Katedral’inde şarapnel, parçacıkları, patlayıcı barut ve bir kamp tüpünden yapılan başka bir bombanın da aynı kaynaktan geldiği düşünülüyor.

Kahvenin Yeni Kullanımlarından Yana Zanaatkarlar Kulübü gibi başka isimler kullanan anarşistler, bir banka şubesine yerleştirilmiş barut ve şarapnel parçaları bulunan bir espresso kahve makinesinin dışında patlayan bombayı üstlenmişlerdi.

Kaynak: Anarchist News aracılığıyla Raw Story

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code