Moskova – Anarşist Kara Haç’ın son tutsak listesi

abcmsk_0Rusya ve Belarus’taki 15 anarşist, antiotoriter ve antifaşist tutsağın güncellenmiş cezaevi adreslerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tutsakların durumları sürekli değişiyor ve son tutuklanan yoldaşların henüz adreslerine ulaşamadık. Bu adresteki tutsak listemizi takip edin:  http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Category:Prisoners_in_former_Soviet_Union

Tutsakların davalarına dair daha fazla bilgi edinmek isterseniz, listedeki isimlerinin üzerini tıklayın.

Maria Alyokhina Maria Vladimirovna Alyokhina 618400, Persmkiy Kray, gorod Berezniki, prospekt Lenina, d. 81, IK-27 Russia (Doğumgünü 6 Haziran)

Ihar Alinevich Olinevich Igor Vladimirovich Otryad 12, Brigada 120, IU “IK-10”, Tehnicheskaya ul. 8, g. Novopolotsk 211445 Vitebskaya oblast Belarus (Doğumgünü 24 Eylül)

Mikalaj Dziadok Nikolay Dziadok ul. Krupskoy 99A, tyurma 4 212011 Mogilev Belarus (Doğumgünü 23 Ağustos)

Anton Fatullayev Anton Abusaidovich Fatulayev 12.10.1990, ul. Semashko dom 1, FKU IK-5, 243240 Bryanskaya oblast, Russia

Aliaksandar Frantskievich Frantskevich Aleksandr Vladimirovich, Otryad 2, IK-22 “Volchi nory” st. Domanovo, Ivachevichkiy rayon 225295 Brestskaya oblast Belarus (Doğumgünü 6 Mayıs)

Igor Kharchenko Kharchenko Igor Olegovich FKU SIZO-2 UFSIN Rossii po g. Moskve ul. Novoslobodskaya dom 45, 127055 Moskva Russia

Irina Lipskaya Lipskaya Irina Antonovna, 1988 g.r, ul. Shosseynaya, 92, SIZO-6 “Pechatniki”, k.308, 109383 Moskva Russia

Alexey Olesinov (tanımadığı insanlardan mektup almak istemiyor)

Alexey Polikhovich Alexey Alexeevich Polikhovich, , 1990 g.r. FKU SIZO-2 UFSIN Rossii po g. Moskve ul. Novoslobodskaya d. 45 127055 Moskva Russia (Doğumgünü 29 Ağustos)

Artsiom Prakapenka Artsiom Prakapenka, IK-15, Slavgorodskoye shosse 183 g. Mogilev 212013 Belarus (Doğumgünü 27 Temmuz)

Alexey Sutuga Sutuga Alexey Vladimirovich FKU SIZO-2 UFSIN Rossii po g. Moskve ul. Novoslobodskaya d. 45 127055 Moskva Russia (Doğumgünü 24 Ocak)

Nadezhda Tolokonnikova Nadezhda Andreyevna Tolokonnikova 431150, respublika Mordoviya, Zubovo-Polyanskiy rayon, poselok Partsa, IK-14 Russia (Birthday 7th of November)

Jauhen Vas’kovich Yevgeni Sergeevich Vas’kovich Tyurma 4, ul. Krupskoy 99A 212011 Mogilev Belarus

Alyon Volikov Alyon Mikhaylovich Volikov 1989 g.r., ul. Novoslobodksaya dom 45, FKU SIZO-2 UFSIN Rossii po g. Moskve, 127055 Moskva Russia

Stepan Zimin Stepan Yurevich Zimin 1992 g.r., FKU SIZO-5 (Vodnik) UFSIN Rossii po g. Moskve, Vyborskaya 20, 125130 Moskva Russia (Doğumgünü 18 Ocak)

Belarus’un iki dilli bir ülke olduğunu belirtelim, tutukluların adresinin Belarus dilinde resmi isimler olmasına dikkat edin, bu yüzden listede Belarus dilindeki isimlerini de belirttik. Ancak hapishanelerdeki mahkum kayıt kütüğü Rusçadır, Belarusça’dan farklı olsa da adresleri Rusça isimler olarak listeledik.

Ayrıca Belaruslu tutsaklara email adresimize yazarak da mektup gönderebilirsiniz: belarus_abc@riseup.net (mektupların çıktısı alınıp tutsaklara iletilecektir.

Moskova Anarşist Kara Haç (ABC) iletişim:

e-mail: abc-msk@riseup.net (GPG key)

Posta adresi: P. O. Box 13 109028 Moscow Russia (zarfa grubun adını yazmayın)

e-mail: abc-msk@riseup.net

web sitesi: http://www.avtonom.org/abc

Moskova ABC haberlerini aşağıdaki sosyal ağlardan takip edebilirsiniz:

Twitter:

http://twitter.com/abc_moscow (English)

http://twitter.com/a4k_moscow (in Russian)

FaceBook:

http://www.facebook.com/abcmoscow (English)

http://www.facebook.com/pages/Anarhiceskij-Cernyj-Krest-Moskva/146337378727567 (In Russian)

Myspace:

http://www.myspace.com/abcmsc

VK:

http://vkontakte.ru/club11023852

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code