Atina’da Yeni Demokrasi’ye keleşli saldırı

303879_1Yunanistan’ın başkenti Atina’da hükümet ortağı ve Başbakan Samaras’ın partisi olan Yeni Demokrasi genel merkezine sabaha karşı kalaşnikofla saldırı düzenlendi.

Yunan hükümetinin ortağı ve Başbakan Samaras’ın merkez sağ partisi olan Yeni Demokrasi’nin genel merkezine kalaşnikoflarla saldırı düzenlendi.

Ethnos gazetesinin bildirdiğine göre, sabah saatlerinde düzenlenen saldırıda mermilerden biri başbakan Antonis Samaras’ın çalışma odasına isabet etti. İlk belirlemelere göre, saat 03.00’de iki kişi kalaşnikof otomatik silahıyla ateş açtı. Polisler olay yerinde 9 mermi kovanı buldu.

Sigrou Caddesi’ndeki parti binasına ateş açanların motosikletli olduğu ve olayda ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Silahların ateşlendiği yer polisler tarafından çembere alınırken, soruşturma için terörle mücadele ve bomba uzmanı ekipler de devreye sokuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan başbakanlık sözcüsü, “Başbakanın çalışma odasında kalaşnikof silahından çıkan bir mermi bulundu” dedi.

Pazar sabahı erken saatlerde hükümet sözcüsünün kardeşine ait evi ateşe verilmiş, daha önce ise birkaç burjuva medyada çalışan gazetecilerin evleri yakılmıştı.

http://www.etha.com.tr/Haber/2013/01/14/dunya/yeni-demokrasiye-kelesli-saldiri

Skaramangalı bir yoldaştan küçük bir not:
“Yunanistan’da devlet ideolojisi gitgide asiri saga kayiyor 2 yildan beridir. fasistler gundemi cok belirler oldu, dolayli veya dolaysiz bir sekilde. devlet olagansutu hal devletine donusmus durumda, ulkenin herbir kosesinde toplama kamplari bulunuyor/kuruluyor. anarsistler devletin 30 yillik fetişi, ve simdi onlari evlerine yollamanin en iyi zamani gibi gozukuyor. toplumsal muhalefet cokmus durumda 1 yildir. cumartesi devasa bir dayanisma yuruyusu oldu. 12,000-7,000 arasi rakamlar soyleniyor, buyuk olasilikla 10,000 kisi katildi.bu arada parti binalari yakiliyor geceleri 2-3 gundur. gazetecilerin evlerine de saldirilar oldu. bugun de yeni demokrasinin merkez parti binasini kalasnikoflarla taradilar. cok uygun hareketler bunlar. geceler sadece uyumak icin degil.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code