Baz istasyonları bombalandı, kamyon ve tırlar ateşe verildi, polisin gaz bombalarına el konuldu

Gerillalar baz istasyonlarını bombaladı

Nusaybin İlçesi’ne bağlı Akarsu Beldesi kırsalında bulunan bazı baz istasyonları, gerillalar tarafından bombalandı.

HPG gerillaları Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne bağlı Akarsu Beldesi kırsalında bulunan AVEA, Turkcell ve Vodafon’a ait baz istasyonlarını çevreye zarar verdiği için bombaladığı öğrenildi.

Diyarbakır’da 3 kamyon ateşe verildi

HPG gerillaları Diyarbakır’ın Çıltepe köyü civarında 3 kamyonu ateşe vererek imha etti.

“Türk ordusuyla işbirliği yapan kişilere ait” 3 kamyonu ateşe vererek imha etti.

Gerillalar karakola malzeme taşıyan 2 Tır’ı ateşe verdi

Hakkari’nin Şemdinli- Aktütün yolu üzerinde bulunan Bozyamaç ile Derya köyleri arasında yol kesen HPG gerillaları, karakollara malzeme taşıyan 2 TIR’ı ateşe verdi, araç sürücülerini de gözaltna aldı.

Gençler polisin gaz bombalarına el koydu

Adana’da polis saldırısına havai fişek, taş ve molotoflarla yanıt veren gençler, polislerin ellerindeki gaz bombalarına da el koydu.

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Hürriyet Mahallesi’nde bir grup genç dün akşam saatlerinde, PKK lideri Öcalan’a dönük ağırlaştırılmış tecridi protesto etti. TOMA ve Akrep tarzı zırhlı araçlarla eylem yerine gelen polisler, gençlere gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı.

Saldırıya taş, havai fişek ve molotoflarla yanıt veren gençlerin, 4 polisin elindeki gaz bombalarına da el koyduğu öğrenildi.

Gençler, 37/38 mm’lik Brezilya menşeili ve 40 mm’lik Amerikan menşeili toplam 48 adet gaz bombasına el koydu.

POLİSİN TERSİNDEN ANLADIĞI UYARILAR!

Alıcısı ‘İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’, azami mesafesi 120 m olarak belirtilen gaz fişeklerinin üzerinde şu uyarılar yer alıyor:

“Direkt olarak insanların üzerine atış yapmayınız, olası yangın tehlikesi yaratabilir, sadece iyi eğitimli personel tarafından kullanılmalıdır. Yalnız açık alanlarda kullanılır, en uzak mesafeye atabilmek için 45 Derecelik açı ile atış yapınız, Son kullanma tarihinden sonra kullanılması tehlikelidir, gaza maruz kalınan durumlarda etkili alandan uzaklaşıp, gözlerinizi bol su ile yıkayınız, gaza maruz kalan bölgelere kesinlikle merhem ya da losyon uygulamayınız.”

http://firatnews.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code