Bakan Şahin Hakkari’de bir işyerine sığındı

Akşam saatlerinde karayolu ile geniş güvenlik önlemleri altında Van’dan Hakkari’ye gelen İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin geldikten kısa bir süre sonra Sibar Oteli’ne geçti. Burada iftar yemeğini yiyip otele yerleşen Şahin iftar sonrası geniş güvenlik önlemleri altında şehir merkezinde bulunan Cumhuriyet Caddesine çıktı.

BAKAN ŞAHİN PROTESTO EDİLDİ

Bu sırada toplanan halk tarafından uzun süre yuhalanarak protesto edilen Bakan Şahin’i korumak için polis havaya uyarı ateşi açtı. Açılan ateşle birlikte yaşanan gerginlik büyüdü. Polis havaya açılan uyarı ateşlerine rağmen dağılmayan protestoculara basınçlı su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Çıkan gerginlik nedeniyle şehir merkezinde bayram alışverişi yapan halk evlerine koştu, esnaflar iş yerinin kepenklerini indirdi.

BAKAN ŞAHİN BİR İŞ YERİNE SIĞINDI

Gerginlik nedeniyle Bakan Şahin bir iş yerine sığınırken şehir merkezine onlarca zırhlı araç sevk edildi. Özel harekat timleri ve korumlar Şahin’i koruma altına aldı. Bir süre burada bekleyen Şahin daha sonra çağrılan zıhrlı bir otmobile binerek, özel harekata ait zırhlı araçlar eşliğinde Valilik Konağı’na geçti. Bakan Şahin’e yaklaşık 150 polis korumalık yaptı.

1 POLİS YARALANDI

Müdahale sırasında kullanılan gaz bombalarından çok sayıda insan etkilenirken ilk belirlemelere göre 1 polis memuru da kafasına isabet eden taş nedeniyle yaralandı.

Bakan Şahin zırhlı araçla Valiliğe kaçtı

Hakkari’ye gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, iftar yemeğinden sonra dışarı çıkmak isteyince protesto gösterileriyle karşılandı. Polisler bakanı korumak için havaya ateş açarken, korumaları Bakan Şahin’i bir işyerine soktu.

Alınan bilgilere göre Hakkari’ye gelen ve Sibar Oteli’ne yerleşen Bakan Şahin, iftar yeeğinden sonra geniş güvenlik önlemleri altında şehir merkezine çıkarak Cumhuriyet Caddesi’ne çıktı. Bakan Şahin burada halk tarafından yuhalanırken, polisler havaya ateş açarak halkı dağıtmak istedi. Silah seslerinin ardından Bakan Şahin bir işyerine sığınırken, bölgeye onlarca zırhlı araç sevk edildi.

Bakanı protesto eden vatandaşlara polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale ederken, Bakan Şahin yoğun güvenlik önlemleri altında zırhlı araca bindirilerek Valiliğe götürüldü. Yaşanan çatışmalarda bir polisin atılan taşlarla yaralandığı bildirilirken kent merkezinde gerginlik devam ediyor.

http://www.yuksekovahaber.com/haber/hakkaride-bakan-sahin-gerginligi-81975.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code