Rusya: Rusyalı Anarşist Politik Tutsaklarla Uluslararası Dayanışma Günlerine Çağrı (5-12 Şubat 2018)

Ekim 2017’de Penza’da altı anarşist ve antifaşist Federal Güvenlik Hizmetleri görevlileri tarafından terörist bir grup oluşturmak gerekçesiyle gözaltına alındı. Bununla eş zamanlı olarak Rusya çapında anarşist ve antifaşistlerin evleri basıldı. Güvenlik Hizmetlerinin hedefi tamamen farklı kasabalardan farklı insanlardı. Son olarak, Ocak 2018’de yeni bir tutuklama dalgası başlatıldı. Antifaşist Victor Filinkov, Saint Petersburg’da Güvenlik Hizmetleri tarafından kaçırıldı. Federal Güvenlik Hizmetleri görevlileri şehrin dışında bir ormanda ona işkence yaptı. Victor’a efsanevi anarşist-terörist gruba üye olduğunu itiraf etmesi söylendi. İşkenceye karşı koyamayan Filinkov kendini suçlu çıkarmaya zorlandı ve şu an geçici tecritte tutuluyor. Filinkov’un avukatı polisin hışmıyla mücadele ederken her hangi ciddi bir hasara ve işkence izine rastlamadığını iddia ediyor.

St. Petersburg’da işkence gördüğünü iddia eden başka bir antifaşist daha var. Ilya Kapustin FSS görevlileri tarafından tehdit edildi, ancak o kendisini suçlu çıkaracak herhangi bir itirafta bulunmayı reddeddi ve sonra kefaletle serbest bırakıldı. Gerçekte anarşist-terörist bir grubun varlığı konusunda herhangi bir kanıt yok, sadece tehdit ve işkenceyle elde edilen itiraflar var.

Yine de, polis FSS tarafından uydurulan “Ağ” adlı efsanevi bir terörist örgütün varlığını doğrulamak için insanlara baskı kurmak gibi bir sürü işey yapıyor. Görevliler bu örgütün her bir kasabada bir çok hücresi olduğunu ileri sürüyor. Bu da, Saint Petersburg’da gerçekleşen durumun yakında Rusya’nın diğer kasabalarında da görüleceği anlamına geliyor.

Açıkçası, şu an gerçekleşenlerin 2018 Başkanlık Seçimlerinden önce anarşist hareketi temizleme girişimi olduğu ortadadır. Son yıllarda 2012 yılındaki baskıların ardından anarşist hareketin etkinliğini arttırdığını görebiliyoruz. Bu baskı dalgası sadece insanların gözünü korkutabilir ve anarşist hareketi bastırabilir.

Bu durumda, onlara korkmadığımızı göstermek ve onların baskısıyla yok olmayacağımızı göstermek zorundayız. Aksi taktirde, anarşist hareket ne zaman FSS’nin dikkatini çekse baskı süreçleri her zaman kullanılacak bir silah olacaktır. Onlara baskı ne kadar güçlü olursa olsun öfkeli irademizin direnişimiz olacağını göstermeliyiz. Şimdi, tutsakları desteklemek, “cadı avının” devam etmesini engellemek ve bu etkinliği küresel çapta görünür kılmak önemlidir.

Bizler sizleri 5-12 Şubat arasında baskı altındaki anarşistlerle dayanışma kampanyasına çağrırıyoruz.

Farklı sokak eylemleri, dayanışma geceleri düzenleyin medyada ve internette bilgiyi yayın. Yapabileceğiniz herşeyi yapın.

Devlet terörüne karşı koyabileceğimiz tek silahımız aramızdaki dayanışma ve birliktir. Bunlar olmadan bu canavar karşısında tek tek ezileceğiz.

Dayanışma eylemlerine yer vermeye hazırız, sadece media_ns[at]riseup[dot]net adresine email atın.

Dayanışma mektuplarınız için adres:

VIKTOR SERGEEVICH FILINKOV,
UL. SHPALERNAYA, D. 25,
G. SANKT-PETERBURG,
191123, RUSSIAN FEDERATION

Bağışlar:
paypal
prodavec@protonmail.com

fight_for_your_rights!

Kaynak: Insurrection News

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code