Montevideo: Görünmez Gece Komandosu’ndan Arjantin Askeri Ateşesi’nin bürosuna kundakçı saldırı (Uruguay)

24 Ekim Salı gününün şafağında, Montevideo’da bulunan Arjantin Askeri Ateşesinin ofisinin olduğu binaya bir kundakçı saldırı düzenlendi. Saldırı binanın ön cephesine önemli derecede hasar verdi.

Eylemimizi örtbas etmek amacıyla başlatılan resmi sessizlik karşısında, eylemin amacını ve bağlamını açıklayabilmek için bu bildiriyi yayınlıyoruz.

Dünyanın gözleri Mapuche çatışması üzerindeyken yoldaş Santiago Maldonado’nun ölümünün kesinleşmesiyle, ezilenlerin davasıyla dayanışmayı ifade etmek için Arjantin Devletinin bu sembolüne yönelik bir eyleme karar verdik – Mapuche halkının davası ve düşen yoldaşımızın intikamını ve hıncını almak için.

Bizler, ayrıca tekstil endüstrisi için koyun yetiştirildiği, madencilik, lerestecilik ve transgenik soya fasülyesi ekimi gibi bir çok zehirli projenin yürütüldüğü Arjantin Patagonya’sındaki bir miyon hektardan fazla alanın yasal ama gayrimeşru sahibi olan çokuluslu Benetton şirketiyle Arjantin Devleti arasındaki suç ortaklığını kınıyoruz.

Baskıcı wingka* ya direnen ve Facundo Jones Huala’nın derhal serbest bırakılmasını isteyen Mapucheli kardeşlerimizin kaldırdıkları yumrukları selamlıyoruz.

Santiago ezilenlerin mücadelesinde yaşıyor!
Marichiwew!**
Yaşasın Anarşi!

Görünmez Gece Komandosu

Kaynak: Contra Info

Alıntı: Insurrection News


*Mapuche dilinde gaspçı /hırsız

**Mapuche dilinde– On kat zafer!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code