Fransa: 3 Anarşist kadın “hırsızlığa teşebbüs” suçlamasıyla yargılanıyor!

 

 

 

 

Boş bir evin çevresinde dolaştığı için ‘hırsızlık teşebbüsü’ suçlamasıyla üç anarşist kadın hiçbir delil gösterilmeden gözaltına alındı ve ardından tutuklandı!

Çevreden birinin şüphelenmesi ve polise ihbar etmesi üzerine gözaltı gerçekleşti. Kadınlar sorgu sırasında ifade vermeyi ve ayrıca kimlik bilgilerini, parmak izlerini ve fotoğraflarını vermeyi reddetti. İçlerinden bir tanesi ‘devlete karşı silahlanma propagandası yapmak’la da suçlanıyor.

16 Kasımda görülen mahkemede anarşist kadın yoldaşlar duruşmanın ertelenmesini ve savunmalarını hazırlamayı talep etti. Mahkeme duruşmayı 7 Aralık’a erteleyerek tutukluluğun devamını istedi ve mahkemeyi sonlandırdı. Bu asılsız suçlamaların tutuklulukla sonlanması üzerine mahkeme salonundakiler ayaklanarak ‘özgürlük’,  ‘bok adaleti’ gibi sloganlar atmaya başladı ve salon müdahaleler sonucu dağıtıldı. Anarşist yoldaşlar bir sonraki duruşmaya kadar kalacakları cezaevine götürüldü.

 

18 Kasım Cumartesi Montreul’de 3 kadın yoldaş ile dayanışma eylemi düzenlenecek. Biliyoruz ki tüm coğrafyalarda devlet bir çok kez anarşistleri kriminalize ederek saf dışı bırakmaya çalışmıştır. Ancak biz suçluları ve hırsızları tanıyoruz!

Seslerinin heryerden duyulmasını isteyen yoldaşlara dayanışmayla!

Hapisleri yık!

Hücreleri parçala!

Tüm tutsaklara özgürlük!

 

 

kaynak: https://sansattendre.noblogs.org/post/2017/11/18/montreuil-france-solidarite-avec-les-trois-compagnonnes-en-prison-accusees-de-tentative-de-vol-par-effraction-en-reunion/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code