Anarşistlerden Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi protesto çağrısı (New York)

Devrimci Abolisyonist Hareket ve Rojava NYC (New York) Dayanışması, Erdoğan’ın 20 Eylül’de New York’ta bulunan Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne yapacağı ziyaret öncesinde tüm devrimcilere ve anarşistlere protesto çağrısı yaptılar. Kuzey Amerika Kürd Birliği’nin de çağrıcısı olduğu protesto eylemine katılım, Erdoğan’ın Suriye politikası ve ülkede oluşturduğu islamcı-faşist diktatörlüğüne olan tepkilerin uluslararası boyutlara ulaşması sebebiyle yüksek olacak gibi görünüyor.

Devrimci Abolisyonist Hareket’in eylem çağrısı şöyle:

“Devrimci Abolisyonist Hareket olarak, Kuzey Amerika Kürd Birliği ve Rojava NYC Dayanışması’yla birlikte, Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler ziyaretini protesto etmek ve Rojava’daki devrime ve kürdlerin genel olarak özgürlük mücadelesine verdiğimiz sarsılmaz desteği haykırmak için tüm devrimcileri eyleme çağırıyoruz. Erdoğan diktatörlüğüne ve Rojava’ya yönelik saldırılarına karşı, Rojava’daki devlet karşıtı mücadeleye ve Bakur’daki direnişe destek yönünde tavrımızı koyuyoruz.

Bizler Rojava’daki mücadeleyi günümüzün en samimi devrimci mücadelesi olarak görüyoruz. Erdoğan rejimine, NATO’ya ve tüm gerici güçlere karşı bizim dayanışmada birleştiğimizi göstermek istiyoruz.”


Eylem etkinlik sayfası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code