Arabayla bankaya dalan Demir ‘söz verdi’: Bu parasal sisteme bir direniş, yeni bankalarda buluşmak üzere

Antalya’da yaşayan 28 yaşındaki işsiz genç Cem Mustafa Demir, otomobiliyle özel bir banka şubesine girdi. Bankanın sistem odasını yakmak üzereyken yakalanan ve alkollü olduğu saptanan Demir, “Parasal sisteme tek başına bir direniştir bu. Yeni bankalarda buluşmak üzere” dedi.

Olay, Muratpaşa İlçesi Şarampol Mahallesi İstiklal Kavşağı üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde bugün saat 04.00’te meydana geldi. Demir’in yönetimindeki 06 HL 592 plakalı otomobilin banka şubesinden içeri girdiğini gören bir kişi, kaza olduğu düşüncesiyle durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, otomobilin bankanın giriş kapı ve camlarını kırdığını ancak sürücüsünün ortada olmadığını gördü.

BANKAYI YAKMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Gürültü sesi üzerine üst kata çıkan polis, bilgisayarlar başta olmak üzere tüm ofis malzemelerini yerlere saçan Cem Mustafa Demir’i elinde bir deste kağıdı tutuşturup sistem odasını yakmaya çalışırken buldu. Gözaltına alınan Demir, kelepçelenip ekip aracına götürüldü. Demir, içtiği bir biranın kutusunu da bankanın içerisinde bıraktı. Alkol muayenesinden geçirilen Demir, 0.44 promil alkollü çıktı.

‘BANKA OLUR YA DA PARAYLA DÖNEN HER ŞEY OLUR, PARASAL SİSTEME KARŞIYIM, YÜRÜMÜYOR ÇÜNKÜ’

Neden böyle bir eylemde bulunduğu sorulan Demir şunları anlattı: “Parasal sisteme tek başına bir direniştir bu. Herkesin borcu yok mu bankaya? Bankaya girmeye çalıştım, yeni bankalarda buluşmak üzere. Banka olur ya da parayla dönen her şey olur. Parasal sisteme karşıyım. Yürümüyor çünkü. Parasal sistem, insanlar üzerinde kötü sonuçlar doğuruyor. Buna dikkati çekmek için devam edeceğim.”

Sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürülen Demir hakkında, daha önce de görev başındaki memura mukavemet nedeniyle işlem yapıldığı öğrenildi.

Kaynak: Sputnik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code