İnfiAl için Dayanışma Kermesine Davet / Solidarity with İnfiAl

-Scroll down for english-

Anarşist ve anti-otoriter birey ve grupların bir araya gelebildiği, para harcama mecburiyeti olmadan etkinlik ve buluşmalarını icra edebildiği, ‘kendin yap’ ilkesine dayalı olarak kurgulanmış bir yaşam alanı olan infiAl, 2015 yılı ortalarından günümüze kadar ayakta kalabilmeye ve her alanda dayanışmaya olan gereksinimini, şu anki koşullarda her zamandan daha çok tecrübe ediyor.

Mekanı açtığımız ve dayanışma ağlarını genişletmeye başladığımız zamandan beri, çeşitli iktidar mekanizmalarının pek çok alanda baskı ve sindirme politikalarına karşı koyuyoruz. Bu mikro alanda gerçekleştirdiğimiz mücadele pratiği, anti-otoriter direniş yollarına dair bize pek çok şey kazandırsa da dayanışmaya olan güven ve ihtiyacımız kendini her koşulda gösteriyor. Özellikle ekonomik ve politik anlamda karşı karşıya geldiğimiz baskıyla güçlü bir şekilde mücadele edebilmemiz, bu mekanda hayal edilen ve gerçekleştirilen etkinliklerin, tartışmaların, projelerin ve sohbetlerin infiAl’de devam edebilmesi için hayati bir öneme sahip.

Bu mekanda birbirimizle kurguladığımız ilişkilerin sürekliliğine biçtiğimiz değer, ne bu alan ile sınırlı, ne de sadece bu alanda tanıştığımız bireylerle. Kendimizce uzlaştığımız en başat ilke elbette, bir arada hareket eden bir kolektif olmanın verdiği etkiyle birçok alana aktif bir biçimde yayılarak, mücadeleyi, sistemin sömürü ve baskısını reforme etmekten ziyade, etki alanını yok etmeye çalışmak.

infiAl ile uzaktan yakından ilişkilenen herkese çağrımızdır;

OHAL koşullarında ‘denetim’ ve baskı mekanizmalarının tacizlerinin artmasıyla mekanın ‘mühürlenme’ ve tahliyesi gibi bir tehdit altında olması, üstüne üstlük mekanın içerisinde bulunduğu ekonomik bunalım bizleri alternatifler yaratmaya itiyor. Biz buraya taşındığımızda, baskı mekanizmalarının bizi rahat bırakmayacaklarını ve önlemler almamız gerektiğini biliyorduk. Tam da bu noktada, etkinliklerimizi, projelerimizi, ilişkilerimizi zeminsiz bırakmamak ve içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıdan kurtulmak için bir dizi dayanışma etkinliği gerçekleştireceğiz.

Madden ve manen bu süreçte göstereceğimiz dayanışma, kuru ve sıkı günümüz politik iklimi içerisinde nefes alabileceğimiz ve bir arada hareket edebileceğimiz bu zemin için oldukça kritik.

Bu kapsamda, infiAl’i zemin olarak kullanan yoldaş kolektifler olarak projenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak için 25 Şubat 2017 Cumartesi bir dayanışma kermesi düzenleyeceğiz. Kermeste dayanışma göstermek isteyen herkes kendi yaptığı yiyecek-içeceklerden el işi ürünlere, fanzin, dergi ve yayınlardan kitaplara ve her ne şekilde destek olunmak isteniyorsa yer alabilecek. Ayrıca müzik dinletisi de gerçekleşecektir.Detaylı bilgi önümüzdeki günlerde verilecektir.

Dayanışmayla…

25 Şubat 2017 Cumartesi
16:00-00:00

Adres: Bulbul Mh. Turan Cd. No: 36a Beyoglu

Kroki:
https://yandex.com.tr/harita/115695/beyoğlu/?ll=28.981924%2C41.038953&z=15&text=Turan+Caddesi+36a+beyoğlu&sll=28.982372%2C41.038313&sspn=0.014377%2C0.005451&ol=geo&oll=28.981924%2C41.038206

*******************

Solidarity Kermess for InfiAl

As a living space that is built on the ‘do it yourself’ principle, where anarchist and anti-authoritarian individuals and groups can meet, organise events and meetings, come together without the obligation of spending money; infiAl is feeling the need to stay standing and to build solidarity in every field more than ever in the ‘Emergency State’ conditions that we have been through.

Since its day of opening in 2015, both the abusive and threatening policies that the state implements through its ‘control’ mechanism and the economical bottleneck that is encountered will negatively influence every individual and group that shows solidarity with this collective. Closing of a space like infiAl means that all the imagined and realised anti-authoritarian activities, all the states of coexistence, discussions, projects and all the tea we drink together would end up placeless.

The value that we give to the relationships we build with each other in this space is not limited either with this place or with people we have met and decided to be together here. The essential principle that we agreed upon is, of course, to bring our struggle to a point where it does not reform the system but impair it as much as possible, through actively dispersing in different fields as a collective.

This is our call for everyone who built relations with infiAl;

Due to the Emergency State conditions that increased the abusive ‘control’ and oppression mechanisms, the threat of sealing off and evacuation that this place is under and the economic hardships we have been experiencing, lead us to create alternatives. When we moved here, we were aware that the oppression mechanisms would not leave us free and that we should take precautions. Accordingly, we will be organising series of solidarity events in order to protect the ground for our activities, projects and relationships and to deal with the economic difficulties. Either moral or material, any act of solidarity is critical for this place that we can breathe and act together in these dry and tight political climate.

In this context, as comrade collectives who experience İnfiAl as an significant base, on February 25, we will organize a fair of solidarity in order to contribute to the sustainability of this project. In this fair, there will be drinks and food and handicraft prepared by us, fanzines, journals, publications and books and many other stuff that can contribute to the solidarity for İnfiAl. Also there will be live music. Detailed info will be posted in the following days.

With solidarity..

Etkinlik Sayfası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code