Umut Fırat Süvarioğulları’nın Açlık Grevi Eyleminin 50. Gününde!

Revolutionary Anarchist Prisoner Umut Fırat Süvarioğulları is on hunger strike against Turkish state terror for 50 days.

Devrimci Anarşist Tutsak Umut Fırat Süvarioğulları hapishanelereki adaletsizliklere karşı başlattığı açlık grevi eyleminin 50. gününde.

Umut Fırat Süvarioğulları:
As a human, Revolutionary Anarchist, Conscientious/Total Objector, an individual who has been spending 23 years in a lit cell under the darkness of a dungeon, I see all entities of capitalist, statist, nationalist, fundamentalist, sectarian and patriarchal power structure are responsible for all this. I start hunger strike, to draw attention to all this, before and after, to emphasize that new forms of struggle and social opposition has to be organized, and to reflect my own political, moral and conscientious attitude.”

“Ben bir insan, Devrimci Anarşist, Vicdani/Total Retçi, hayatının 23 yılını zindanın karanlığında aydınlık bir hücrede geçirmekte olan bir birey olarak tüm bu yaşanan ve yaşatılanların faili kapitalist, devletçi, milliyetçi, dinci ve mezhepçi, erkek egemen iktidar yapısının tüm unsurlarını, bunların sorumlusu görüyorum. Öncesi ve sonrasıyla tüm bunlara dikkat çekmek, yeni mücadele biçimleri ve toplumsal muhalefetin örgütlenmesi gerektiğini vurgulamak, kendi siyasi, ahlaki ve vicdani tavrımı yansıtmak için açlık grevine başlıyorum.”

…Diyerek 9.11.2016 tarihinden itibaren hapishanelerdeki adaletsizliklere karşı 50 gündür hücresinde açlık greviyle direniyor.

Kaynak: Anarşi Haber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code