19 Eylül’de Rize’de gerçekleşecek olan “Cerattepe Duruşması” için anarşistlerden çağrı

6ba76aef-61f7-4f5e-a890-30eee535784b19 EYLÜL’DE RİZE’DE GERÇEKLEŞECEK “CERATTEPE DURUŞMASI” İÇİN ANARŞİSTLERDEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI!

25 yıldır var kalma mücadelesi veren ARTVİN halkı ile dayanışmak için, ‘Kimdir Devlet’ demek için 19 Eylül 2016 tarihinde Rize’de gerçekleşecek CERATTEPE Duruşması’nda olacağız! Gerçekleşecek bu duruşmada bulunmak ekoloji hareketi için yaşamsal bir önemdedir.

Cerattepe’de maden inadının altında bakır değil altın yatıyor. Cengiz Holding’in kurum başvurularında iddia edip halka açıkladığının aksine bakır değil siyanürle altın çıkarma amacı var. Maden, Artvin’i siyanüre gömecek!

Türkiye’nin en büyük çevre davası olan bu dava biliyoruz ki yalnızca Artvin halkının davası değildir. Bu dava bütün yaşam savunucularının davasıdır. Artvin kaybettiğinde yaşam mücadelesi bütün Türkiye’de kaybedecektir, bunu iyi biliyoruz.

Artvin halkını yalnız bırakmayacağız!

[NOT: Yaşam ve Dayanışma Yolculuğu’nun Karadeniz ayağına katılmak isteyenler ve Rize İdare Mahkemesi’nde gerçekleştirilecek Cerattepe Duruşması için ücretsiz gidiş/geliş olanaklarından yararlanmak isteyenler, email adrese ulaşabilirler:(dayanismayasamdir@gmail.com)]

#YaşamİçinDayanışmaİçinYollardayız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code