Açlık grevindeki anarşist tutsak Şevket Aslan için Kadıköy’de yazılama

8863f9c5-54b5-4066-84e5-f0e72356e6ddAçlık Grevindeki Anarşist Tutsak Şevket Aslan için Kadıköy’de Anarşistlerden Yazılama.

“İlan edilen OHAL ile birlikte devrimcilere uygulanan baskı ve şiddet ayyuka çıkmış. Sokaklardan, basına. sosyal alanlardan cezaevlerine tüm kamusal alanlar devlet aygıtının çeteleri olan polisler, hakimler, savcılar, gardiyanlar, askerler ve politikacılar tarafından işgal edilmiştir. Baskı mekanizmaları her gün biraz daha artmakta şiddet ve işkence her gün biraz daha hayatımızın içine yedirilmektedir.

Bu şiddet sarmalında Kürdistan kentleri yıkılmış. Rojava coğrafyasına tanklarla girilip cihatçı çetelere destek olunmuş Darbe bahane edilerek devrimcilere yönelik delilsiz gözaltı ve tutuklamalar başlatılmıştır. Cezaevlerinde adil olmayan bir af ile 37 bin kişi tahliye edilip siyasi mahkumlar için yeni işkence alanları tahsis edilmiştir.

Bu süreçte İzmir Aliağa Yeni şakran hapishanesi’nde bulunan anarşist tutsak yoldaşımız Şevket Aslan, anarşist kimliği tanınmadığı ve hiçbir talebi kabul edilmediği için 37 gündür süresiz-dönüşümsüz açlık grevindedir, Şevket’le aynı düşü paylaşan bizler yoldaşımızla dayanışmak amaçlı bugün yazılamalar yaptık.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code