Suruç’ta Katledilen anarşistler Vatan Budak ve Alper Sapan Mezarları Başında Anıldı

13754235_1109623095742875_5749167540049923599_nBundan tam 1 yıl önce Pirsûs’ta (Suruç) katledilen Anarşist Vatan Budak ve Alper Sapan mezarları başında anıldı. Alperin anmasını İstanbul Anarşi İnisiyatifi düzenledi, Vatan Budak’ın anmasınada, Toprak ve Özgürlük, İstanbul Anarşi İnisiyatifi, Devrimci Anarşist Faaliyet yanı sıra birçok devrimci kurum da katıldı.

İstanbul Gaziosmanpaşa’daki Karlıtepe Mezarlığı’nda bulunan Vatan Budak’ın mezarı başında, katliamın 1. yıldönümünde anma gerçekleştirildi. Vatan Budak’ın anmasında yoldaşı Caner Delisu konuşma yaptı, “Tam bir yıl önce Kobaneye Vatan ve Medali ile anarşizmin içinde var olan “yeniden yaratma” fikri ile yola çiktik, çantalarimizda kitaplarimiz kalemlerimiz oyuncaklarimiz vardı savaşin ortasinda kalmiş minik eller için.. Ama düşmanlar kitaplarimizdan, oyuncaklarimizdan korktular”.

Ayrıca anmaya katılım gösteren Devrimci Anarşist Faaliyet adına konuşma yapan Zeynel Çuhadar, “Kara bayrak asla yere düşmeyecek dalgalanacak, Vatan Budak’ı katledenlerden, Suruç’ta katliam yapanlardan hesap soracağız. Devletler yıkılana dek mücadelemiz sürecek! Suruç unutulmayacak, affedilmeyecek! Yaşasın devrimci dayanışma!” diyerek açıklamada bulundu.

Kaynak: Anarşi Haber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code