İzmir’de Bombalara Karşı Sofralar eylemi

13315404_10209808508479349_2921662858920046501_nKapitalizmin çıkar, sömürü, israf, savaş ve yıkım politikalarına karşı, yüzüne bile bakılmayan sebze ve meyvelerin toplanarak yenebilir hale getirilmesi, bu yemeklerin açık alanlarda dağıtılarak dayanışma ve paylaşma gibi davranış biçimlerini yeniden hatırlamak adına gerçekleştirilen Bombalara Karşı Sofralar eyleminin 3.sü İzmir Basmane’de gerçekleşti. Toplanan yemekler en az 60-70 kişi tarafından tüketildi.

Anarşist ve anti-otoriter aktivistlerden oluşan Bombalara Karşı Sofralar, toplumsal iç çatışmanın, nefretin, rekabetin ve çıkar ilişkilerinin artık hissedilir derecede yakıcı olduğu şu günlerde karşılıklı yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ilişkilerinin yeniden canlanarak yaygınlaştırması için birbirini değil birbiriyle paylaşmak için domates, salatalık ve patates kesip doğramayı ön planda tutuyorlar.

Bombalara Karşı Sofralar aktivistleri, günümüzde “savaş yok, paylaşmak var” söylemine bile şiddetle karşılık verebilen devletin elini kolunu çektigi varoş mahallelerinde hiç bir etnik köken, dil, cinsiyet, din, ırk ayrımı yapmadan Suriyeli, kürt, türk, afgan, Somalili, vatansız herkesi sonraki sofralara davet ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code