Selanikteki baz istasyonlarına düzenlenen sabotajlarla ilgili – Yunanistan

minden.nap

Kontrol toplumu…performans toplumu.. toplumsal yaşama sanal yaşamın yoğun saldırısı… kayıt kayıt kayıt.. teknoloji geliştistikçe kontrol mekanizmalarının daha da arttığını göreceğiz. Çipli kimlikler devlete rağmen açtığımız illegal, sistem düzenlemesi, standardizasyon dışı kalmış alanlarımızı daha da daraltacak.

Farklı farklı denetim mekanizmalarını kullansalarda düzen güçlerinin hedefi aynı: her şeye gücü yeten devlet algısını her daim yarattıkları korku atmosferi ile güçlendirirken, egemenlerin kurallarına uymayanları toplumsal barış adına disipline etmek.

“İletişim” kurma ihtiyacımızı her biçimiyle belirleyip sömüren telekomünikasyon şirketlerinin elleri sadece ceplerimizde değil özgürlüklerimiz üzerinde de. Vodafone’nun 2006 da ortaya çıkan büyük çaptaki telekulak meselesindeki sorumluluğu gayet açıktan bilinirken bu gün vodafone ev hapsine çarptırılan yada tutsakların kontrolü için geliştirilen elektronik gözetleme bilekliklerinin üretiminde Gropu 4 Güvenlik şirketine ve Adalet Bakanlığına destek vermektedir. Aynı şekilde ÖTE (Yunan iletişim şirketi) de Frontex’e operasyon programlarında, göçmenlere karşı sınır güvenliklerinde kullanılmak üzere gerekli materyali ve teknik ekipmanı sunmuştur

Vodafone’a ait 3 cep telefonu anteni,  1 ÖTE mobil anteni ve 1 rüzgar mobil anteni Falıro, Botsarı ve Papanastasıou bölgelerinde sabote edildi.

Eylemi  T.Theofilou ve G.Tsironis yoldaşlara adıyoruz.
Volos ta benzer eylemleri gerçekleştiren yoldaşlara selam

Anarşistler

Kaynak: Act for free

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code