Kapitalizm oradaysa anarşistler burada

1914036_778527622276344_3921615307889015972_nGeçtiğimiz hafta sonu İstanbul’un Üsküdar ve Kadıköy semtlerindeki birer büyük markette, ihtiyaçlarını para kullanmaddan gidermek isteyen ve bu nedenle markette alı konulmaya çalışılan üç kişi, tarafımızca market çalışanlarının elinden hiçbir zarar görmesine fırsat verilmeden güvenli bir şekilde markettin dışına çıkmaları sağlandı.

Üsküdar BİM market şubesinde iki paket sosis alarak parasını ödemeden çıkan elli yaşlarında bir adam, market çalışanları tarafından çekiştirilerek personel odasına götürülmeye çalışılırken, o esnada orada bulunan yoldaşlarımız tarafından market çalışanlarına gerekli uyarılar yapılarak oradan çıkartılmıştır.

Kadıköy A101 market şubesinde ise on altı – on yedi yaşlarında iki gencin, aldıkları bisküvilerin parasını ödemeden çıkarlarken market çalışanları tarafından çıkış kapısı önünde alı konduğunu gören yoldaşlarımız da, market görevlilerine aynı biçimde uyarılarda bulunarak bu iki kişinin marketten zarar görmeden çıkmalarını sağlamışlardır. Bu iki gencin marketten çıkartılmasından saniyeler sonra markete gelen polisler ise elleri boş dönmüşlerdir.

İki markette de market görevlilerine tuttukları safın aslında kendi safları olmadığını, bir hırsız arıyorlarsa onun emeklerini ve yaşamlarını çalan patronları olduğu, kendilerinin de yakalarına yapıştıkları mülksüzlerden farkları olmadığını anlatıp, mülksüzlere yönelen şiddete karşı kayıtsız kalmayacağımızı ve tekrar eden bu tür davranışlarında gene orada olacağımızı söyleyerek oradan ayrıldık.

Mülksüzlerin kendilerine ait olanları almak için para ödemelerine gerek yok. Bu yönde atılan her adım kapitalizme ve iktidarlara karşı itaatsizliği örgütleyerek bizi özgürlüğe götüren adımlardır. Biz, tüm mülksüzler omuz omuza kazanacağız özgürlüğümüzü ve geri alacağız bize ait olan her şeyi. Biz anarşistler ise mülksüzlere kalkan hiçbir el karşısında kayıtsız kalmayacağız. Tahakküm neredeyse sözümüz de yumruğumuz da orada.

Yaşasın Devrim Yaşasın Anarşi

İSTANBUL ANARŞİ İNİSİYATİFİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code