Almanya’da yeni saldırılar – Ağustos 2015

auto_quer_imagelargeLeipzig’de mahkemeye dayanışma saldırısı

İster hırsızlık, marketten çalma, soygun gibi eylemlerden olsun isterse tahakküme karşı saldırılar olsun, baskıdan etkilenen herkesle dayanışma kapsamında Leipzip mahkemesine saldırı düzenlendi.

“Leipzip mahkemesi, 14 Ağustos 2015’te saldırıya uğradı. Saldırı araçları boya dolu yangın tüpleri ve kafi derecede anonimlik için balaklavalar gibi çeşitli araçlardı. Amaç Devlet baskısının kristalleştiği bir nokta olan mahkemenin işaretlenmesi ve baskıya karşı mücadeleyle dayanışmaydı. Boyanın kullanılma sebebi eski bina taşlarından o boyayı çıkarmak bi hayli zor olacaktı.

Bize göre, bu eylem baskıya, devlete ve gündelik hayatın griliğine yöneltilmiştir.

Baskıya maruz kalan herkesle dayanışma!

Özgürleşme ve sosyal ayaklanma için! “


KeineKnapefurNazis-e1439571995817Bremen’de faşistlerin barına intikam saldırısı

11 Ağustos’u 12 Ağustos’a bağlayan gece, Bremen’de Peterswerder’deki neo-Nazi holiganlarının sık takıldığı Verdener caddesinin köşesinde bulunan bir pub saldırıya uğradı: pubın ön girişi farklı renklerden boyalarla boyandı ve camları kırıldı. Barın girişine “Nazire bistro yok” yazılaması yapıldı.

En son, neo-Nazi holiganları Weserstadion’daki bir futbol maçından sonra antifa Ultras’a bardan bir saldırı düzenlemişlerdi. Bu saldırının ardından antifaşist Valentin tutuklanmıştı.


150241Berlin: Enerji firmasına ait araç ateşe verildi

6 Ağustos 2015’te, Friedrichshain’de bulunan Pintschstraße’de park halinde bulunan ‘Vattenfall’ enerji firmasına ait bir araçtan dumanlar yükseldi. Çıkan alevlerden aracın yanında bulunan bir ‘Mercedes’de alevlerden nasibini aldı. Bu şirkete düzenli olarak benzer saldırılar düzenlenmektedir.


Berlin: Devriye aracı taş yağmuruna tutuldu

7 Ağustos Cuma gecesi, Schöneberg semtinde bir devriye aracı taş yapmuruna tutuldu. Polis aracı ciddi hasar aldı. Siyah balaklavalar takan eylemciler Gleisdreieck parkına doğru kaçmayı başardılar.


Leipzig: Devriye aracı ateşe verildi…. ve ırkçı parti ‘AFD’nin liderine ait işyeri altüst edildi


6 Ağustos Perşembe günü Weißenfelser caddesinde, AFD Frauke Petry’nin (ve şirketin CEO’su da hedefteydi) ırkçı partisinin federal liderine ait yerel bir işyeri saldırıya uğradı: ön cepheye benzin döküldü, pencereler kırıldı, işyerinin içi altüst edildi ve güvenlik firmasına ait bir araç tahrip edildi.

1 saat sonra şehrin doğusunda, Eisenbahnstrasse karakolunun önünde park halindeki bir polis aracı ateşe verildi.

İngilizce çeviri: Act for freedom now!

Kaynak: Le Chat Noir Emeutier

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code