Meksika: Kara Haziran

BizINElere gözyaşı döktürdüğünüz cehenneminize hoşgeldiniz … KARA HAZİRAN!

Kolomb buraya ayak bastığından beri size  karşı aktif savaştayız, CUMHURİYET KAZANAMAYACAK!

“Biliyorsun, gözlerim dolar ve ağlarım, acıya göğüs germemi kolaylaştırır. Ama gülmek daha iyi hissettirir. Ama her iki durumda da yoldaşlara sıkıca sarılmak isterim. Herzaman herkesin kendi eylemlerinden sorumlu olduğunu düşünmüşümdür ama bu sefer ortadacellatlar var. Eduardo’yu öldürdüler: Devlet, yargıçlar, memurlar, gazeteler, polis, hapishane kanunları ve bu düzeni kabul eden bütün bu köle toplumu” (Aşk ve Anarşi; Emergency life Soledad Rosa)

Evcilleştirilmemiş Gazap ve Kaynayan Kalplerde!

Ufku görene kadar kesintisiz saldırı
Kartları masaya aç, pençelerini esnet ve “Gerçek ve somut bir mücadele alanına nasıl geçerim ve insanları nasıl geçiririm” sorusunu sor.

Herşeyden öte bombaların, sabotajların, kundaklamaların devlet-şirket-uygarlık üçlüsünün ölüm makinasını durdurmayacağını biliyoruz. Yaşam bireysel ve kolektif insanın sürekliliğidir. Herkes mevcut duruma göre birbirleriyle bağlantılı otonomlar oluşturabilir. Toplum içersinde dayanışma bağlantı kurabileceği diğer yapılarla, toplum elementleriyle ortaklık kurabilir. “isyancı perspektif”in homojenize olmasına ihtiyacımız yok. Dayanışma ve suç ortaklığı kurabileceğimiz herkes isyancı perspektifin içindedir.

devlet-şirket-uygarlık üçlüsünün güdükleştirdiği akıllarımızdan ve bedenlerimizden kurtulmanın yolunu bilmiyoruz, zaten bilemeyiz de ancak ve ancak analizlerle, fiziksel olarak biraz uzaklaşarak, bazen derin derin düşünerek ve çokça eyleyerek bu yola girebiliriz. Ve o yol isyan ve sonsuz uzlaşmasızlıktır.

“Savaşın genişlemesi ve dinamikleri gösteriyor ki özgürlükçü ayaklanma geçmişi yeniden uyandırmakla alakalı değildir, o boyun eğişi yok etmesiyle, düzeni sarsmasıyla ve Vaadedilmiş Toprak için beklemeyi sona erdirdiği için, egemenlere kabuslar yaşatırken; ezilenlerin, hayatları çalinmişların neşelerini yeniden bulmalarıdır.

Yaşasın sonsuz ateş, yaşasın molotof kokteylinin havada yaptığı önlenemez danslar, yaşasın isyancı masetelerin rüzgara havalanmaları, PVC bazukaların bayram patlamaları. Sizlere de selam olsun taşlar, devletin ve bu düzenin sürekliliğini sağlamada ön cephede yer alan polislerin kasketlerine çarpmadan önce içimizi hoşnut eden havada çıkardığınız o vızıltılar için.
(Enformel Anarşist Koordinasyon: Meksika-Yeryüzü. Kasım 16, 2006)

Siperleri korumak için,
Alanlarımızı savunmak için,
Provake et!
Mücadele et!
Var ol!

Lafı uzatmadan, Aşağıdaki saldırıların sorumluluğunu üstleniyoruz:

-Puebla Şehri, 39. cadde köşesinde bulunan Ekonomi Bakanlığına kundaklama saldırısı

-Puebla şehri, 11 ve 53. caddeleri arasındaki Uluslarası Seçim Enstitüsü’ne kundaklama saldırısı

-Bu günlerde metro ile hızlı otobüs arası birşey inşa etmekte olan Transport Ruta şirketine kundaklama saldırısı.

Saldırılar çeşitli hücrelerin koordinasyonu ile gerçeklteştirildi. Basında belirtildiğinin aksine kundaklama aygıtlarında benzin yerine barut ve ateşleyiciler kullanıldı.

Bu ve daha fazla seçim boykotu için

Finans-kapitale bu ve bunun gibi daha fazla ateş için

Otonomi, öz-yönetim ve genel ayaklanma için!

Küresel sisteme ölüm

Ezilenlerin öfkesi kesintisiz ayaklanmaya yol açana kadar!

Mauricio Morales’in anısına

Yaşasın Anarşi!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code