Atina: ELF bir kümes hayvanı şirketine yapılan kundakçı saldırıyı üstlendi

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-Εμπρηστική επίθεση σε βιοτεχνία πουλερικών.(Eurokinissi-ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΙΣΙΝΑΣ)ELF, et şirketine ait binayı ve araçları kundakladı.

12 Nisan’ı 13 Nisan’a bağlayan Paskalya akşamı , zaman ayarlı 3 kundaklama aletiyle Persiteri’de Agios Pavlos Caddesi’nde yer alan bir kümes hayvanları şirketine ait binanın girişini ve 3 aracı (1 kamyon ve 2 kamyonet) imha etmek amacıyla, Yunanistan hapisanelerindeki tutuklularla dayanışma adına saldırdık.

Bu hedefi hayvanları metalaştıran endüstrilerin devlete, kapitale ve her türden otoriteryen üstyapıya karşı yürütülen mücadeleden dışlanamayacağı düşüncesiyle seçtik. Gözaltı eylemi de aynı: ister insan hapisaneleri –ıslah kurumları, toplama kampları; isterse et ve hayvan ürünleri endüstrisi yapıları olsun, fark etmez.

Eylemin zamanlaması da tesadüf değildi. İnsanların bir gün önce Kilise’ye ve varoluşlarının özü kutsal ruhlara karşı görevini yerine getirmiş olmanın verdiği bir tembelliğe kendilerini bıraktığı bir andı. İktidarın farklı yüzlerini yansıtan, besleyen ve yeniden üreten, toplumun fiziksel ya da mental her tapınağı, her köşesi, her klişesi paramparça edilmeyi hak ediyor.

Bu tür alışkanlıklardan biri, dünyanın her yerine örneğin doğayı yağmalamak gibi “normal” kabul edilen et yeme alışkanlığıdır.

Bu eylemimizle eylemleri yüzümüzü defalarca güldüren Şilili yoldaşlarımızın çağrısına cevap veriyoruz. 14 Nisan’dan beri açlık grevinde olan Guillermo Duran, Juan Flores ve Nataly Casanova’ya selam olsun!

Aynı zamanda, ELF ve ALF eylemleri sonucu hapse atılan, suçlanan ve baskı gören insanlarla suç ortaklığı ve dayanışma hâlinde olduğumuzun sinyalini yolluyoruz.

Her asi insanı, her dayanışma grubunu, her doğrudan eylem hücresini gereken bütün şekillerde ve gereken bütün araçları kullanarak bütün cepehelerde saldırıları artırmaya davet ediyoruz.

Çok biçimli anarşist mücadelenin ateşlenmesinin sinapsları – ELF

Kaynak: 325

Alıntı: Hayvan Özgürlüğü Çevirileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code