Almanya: Destroika çerçevesinde gerçekleşen sabotaj haberleri

burntoutcarBremen: 24-25 Şubat gecesi, Findorff semtindeki Hemmstrasse’de Alman ordusuna ait bir servis aracı ateşe verildi.

“(…) Bundeswehr bir kaç kişinin servetini koruyan bir aygıttır. Savaşlar varolan egemenlik için gereken kaynakları güvence altına almak, otoriter kapitalist sistemi ihraç etmek ve bu sistemi kendi çıkarlarına kurmak için gerçekleştirilir. Uzun bir süre, Almanya savaşlara ön ayak oluyor veya maddi destek sağlıyor.

Bir çok insanın geçim araçları doğal kaynakların sömürüsü, toprakların satılması, neoliberal dünya pazarına bağımlılıkla yok edildiği kasıtlı olarak kabul edilir.

Ki ölü bedenler üzerinde vicdansızca hareket eden bu politikalar özellikle Avrupa sınırlarında görünür hale gelmektedir. Avrupa’ya girmeye çalışan çoğu insanın yasal olarak girişi engellenir çünkü kağıtları yoktur veya yanlış kağıda sahiptirler. Bu nedenle, yasadışı ilan edilirler, bu da Avrupa içerisindeki polisin, sınır muhafızlarının ve ordunun onları avlayabilmesi için bir bahane olur. Bir çoğu için, bu sınırdışı edilmeden tutuklanma veya ölüm anlamına gelir.

18 Mart’ta Frankfurt’taki isyanın ateşli anları için!

Militan bir anti ırkçılık için!

Savaş burada başlıyor – burada bitirelim!

– Otonom Gruplar”

Berlin: 24 Şubat gecesi, “Kreuzberg semtinde dört ATM kırıldı ve şişen köpük kullanılarak bir daha çalıştırılamaz hale getirildi. Bu Berlin’de Destroika’nın bir göstergesi olarak bankalara karşı ilk eylem değildi ve daha fazla eylemin peşindeyiz! (…)

18 Mart’ta Frankfurt’a gelin! Blokajın sabahında, büyük bir gösteri için sabah 5’te orda olun!”

Frankfurt: “(…) 18-19 Şubat arasında, Sachsenhausen semtinde bulunan Deutsche Annington’a saldırdık. 3 araç ateşe verildi ve binanın arka camlarını kırdık. Başka hasarlardan özellikle kaçındık. (…)

Deutsche Annington, eski sosyal ve düşük ücretli barınma pazarındaki kira sektöründen büyük oranda kar etmektedir. 2001 ve borsaya girdikleri 2010 arasında, eskiden İngiliz silahlı kuvvetlerine, demiryolu işçilerinin çeşitli barınma derneklerine, büyük RWE ve E.ON şirketlerine ve ayrıca sosyal barınma derneklerine ait olan 210,000’den fazla evi satın aldı ve fiyatlarını yükseltti. (…)

Eylemimiz bu nedenle ayrıca sayısız kiracı inisiyatifiyle ve iş gücü mücadeleleriyle dayanışmanın bir göstergesidir. (…)

Bankalar ve sigorta şirketleriyle beraber başka bir potansiyel hedefi belirledik.”

Alıntı: ContraInfo

Kaynak: Le Chat Noir Emeutier

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code