Yunanistan: “İki Dünya Arasında” – 01 Nisan Açlık Grevi Eylemcileri ile Uluslararası Dayanışma Eylem Çağrısı- CCF

dangerousÖlüm ile yaşam arasındaki noktaya gittikçe daha çok yaklaştıkça dostlarımız, suç ortaklarımız, yoldaşlarımız ve yeryüzündeki anarşistlerle bazı düşüncelerimizi paylaşmak istiyoruz. Elbette baskının dozunun arttığı tek yerin Yunanistan olmadığını iyi biliyoruz. Bazı ülkelerde hali hazırda zaten süreğitmekte. Yakın zamanlarda Şili’de “Güvenlik Davası” dosyasına yoldaşımız Juan Alışte’nin annesini de sokmak istedirler. Pandora operasyonu ile tutsak yoldaş Monica Caballero’yla dayanışma çevresi hedef alınırkan, Şili de yoldaş Tamara Sol’u ziyarete gelen yakınlarına sadistik intikamcı üst arama prosedürleriyle onları aşağıladılar.

Zindan parmaklıklarının bize yapamadığını bu tür artan baskılarla yapmaya çalışıyorlar. Duygusal şantaj, sevdiklerimizin parmaklıklar ardına atılması…

Dünya üzerinde suç ortaklığı ile birbirimize bağlı olduğumuz bazı yoldaşların açlık grevi kararımızı donmuş şekilde karşıladıklarını biliyoruz. Hırvatistandan bazı yoldaşlar da iktidardan bir şeyler talep etmenin, iktidarın ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu bize yazdılar. Açlık grevinin duygulara bel bağlamak olduğunu, açlık grevinin politik oyunlar oynamak için umut ve insanlık tacirliği yapanları beslemek olduğunu da söylenebilir. Geçmişte bizler baskı dalgalarına karşılık açlık grevi yerine farklı şekillerde cevap verdik. Basitçe “savaşa karşılık: savaş” ile. Çünkü bizim tercihimiz saldırıdır. Ama suan mevzu bahis konu biz değil, bu savaşta direkt atarf seçmemiş olan, buna aktif katılmamış olan sevdiklerimizin ve yakınlarımızın sistemce esir alınması. Bu gün açlık grevinin 25. günündeyiz ve otoritenin bize bahsedeceği bir milimetreyi dahi tanımıyoruz. Bunun ötesinde Özgürlüğün kendi eylemlerimizin şiddetiyle geleceğine inanıyoruz, kanunlar tarafındanlar verileceğine değil.

Açlık grevinin yavaş bir ölüm olduğunu biliyoruz. Ancak bu bizim ölümümüz değildir. Bu faşizmin gücüne karşı uyuşuk ve sessiz kalan toplumun ölümüdür. Ve biz bu ölümü daha da ileriye götürme sorumluluğunu üstümüze alıyoruz. bu nedenle içinde olduğumuz Ölüm Orucu pasif bir eylem değil, dayanışma eylemleri ile pratiğe geçecek saldırı çığlığıdır.
Binlerce sesin bir araya geleceği, duvarların dayanışma sloganlarıyla yanacağı,
pankartların sallandırılıp, binaların, radyo merkezlerinin, hükümet bınlarının işgal edileceği,
Yunanistan’da, Arjantin’de, Çek Cumhuriyetinde, ispanya’da, Türkiye’de savaş alanı Kürdistan’da bankaların, devlet araçlarının, politik parti bürolarının, adliyelerin ateşe verileceği..

Bu yüzden açlık grevi eyleme çağrıdır.

Bu nedenle bizler içinde olduğumuz açlık grevinin Anarşinin dostları için, Anarşist eylemin Kara Enternasyoneli için, FAI/IRF hücreleri için, iktidara karşı eylemde olan herkes için artık bir kumara dönüştüğünü söylüyoruz. Yarından itibaren, yeryüzü genelindeki saldırılarla çelişkileri daha ileriye taşıyalım: Ya Anarşi ile birlikte yada Otorite ile..

HERŞEYİN BİRAZ EKSİĞİ DEĞİL, HERŞEY

BÜTÜN AÇLIK GREVCİLERİNE ZAFER

YAŞASIN ANARŞİ

Ateş Hücreleri İttifakı – FAI/IRF,
Tutsak Üyeler Hücresi
Yunanistan Hapishaneleri
27/3/2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code