Yunanistan: Gennimatas Hastanesinden Yoldaş Haris Hatzimihelakis’in Mektubu

safe_image
24 Mart günü kötüye giden sağlığım nedeniyle Atina’da ki G. Genimataş hastanesine transfer edildim. Bu gün ölüm orucunun 25. günü. 84.5 kiloluk vücut ağırlığımdan 15.5 kilo kaybetmiş durumdayım. Diğer açlık grevi eylemcileri, Ateş Hücreleri İttifakı üyeleri benzer durumdalar. Bir çoğu farklı hastanelerde müsayede altına alınmış durumda.

Christos ve Geraşimos Tsakalos’un annelerinin ve Geraşimos’un eşinin salıverilmesi ile ilgili talebimiz yargı çemberinde bir topa dönüşmüş durumda. Hafta’dan haftaya talebimiz el değiştirmekte. Ya gittikçe kötüleşen sağlık durumlarımız ile ilgili geri döndürülemez  anın motivasyonu içindeler yada insan hayatına karşı şimdiye kadar görülmemiş bir hiçe sayma içindeler.

Savcı 17 Mart Salı günü olumlu bir yaklaşım sergilemiş olsa da, yoldaşların annesinin ve eşinin kefalet karşılığı serbest bırakılmaları talebi henüz herhangi bir konsey tarafından ele alınmış değil.

Bu arada hükümet yargı döneminde bile görülmemiş yargı pratiklerine, herkese meydan okurcasına ilgisiz kalıyor. Görüşünüşe göre “Sol” SYRIZA hükümeti ilk defa “aile”nin politik olarak kriminalize edilmesiyle ve politik tutsakların yakınlarının intikam hisleri ve saçma zayıf suçlamalarla hapsedilmesine kayıtsız kalmakta.
Ben kendi açımdan (suanki durumumda ihtimaller dahilinde olan) açlık grevinin sağlığım üzerindeki her bir etkisinden, açlık grevcileri ahlaken ve fiziksel olarak yok etmeye çalışan Politik ve Adli otoritelerin sorumlu olduğunu beyan ederim.

GERİ ADIM ATMAK YOK

ATEŞ HÜCRELERİ İTTİFAKI’NDAN YOLDAŞLARIN YAKINLARI ACİLEN SERBEST KALMALI

AÇLIK GREVİNDEKİ BÜTÜN POLİTİK TUTSAKLARA ZAFER

Haris Hatzimihelakis

FAI/IRF – CCF Ateş Hücreleri İttifakı üyesi

Cuma 27/03/2015

P.S. Yunanistan ve yurtdışındaki bütün dayanışma eylemcilerine selamlar. Yoldaşlar sizin eylemleriniz bizlere güç vermekte.

Alfredo Cospito ve Nicola Gai’ye dayanışma suç ortaklığı. Dostlar sizin socukleriniz yüreğimin derinliklerinde ateş gibi yanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code