Yunanistan: Açlık Grevindeki Yoldaş Olga Ekonomidou’dan Mektup

Hiç bir zaman bu dünyanın yasalarına, kurallarına, alışkanlıklarına uymadık. İçine sığabilmemiz için oldukça “küçük”tu. Gerçek olan hayati sevdik ve özgürlüğü ve bunlar bizlerin hep uğruna savaştıklarımızdı. Ve bu gün açlık grevinin 28. günündeyiz, yaşamlarımızı yitirmemiz riskiyle, çünkü onursuz geçirilmiş yaşam aslında hiç yaşanmamıştır.

Eğer savunmasaydık, o insanlar için mücadele etmeseydik bundan daha onursuz ne olabilir. Bu sefer herhangi politik bir tez olmadan, herhangi bir tercihleri olmadan ahlaken bizim yanımızda duran insanlar için savaşıyoruz. Suç ortağı olmadıkları bir savaşın yan etkileri olmalarını önlemek için.

Bir kere daha demokrasinin okları bizleri hedef alsın. Bir kez daha demokrasi bizi birbirimizden, yoldaşlarımızdan ayırsın ve hepsini birbirinden farklı hapishane ve hastahanelere göndersin. Ancak benim yüreğim ve ruhum her an onlarla. Beraber başlayıp beraber bitireceğimiz mücadelede onların iradeleri benim irademdir.

ŞİMDİ VE SONSUZA KADAR 

GERASİMOS AND CHRiSTOS TSAKALOS’UN YAKINLARININ ACİLEN SERBEST BIRAKILMALI

AÇLIK GREVİNDE Kİ POLİTİK TUTSAKLARIN TALEPLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİ İÇİN DAYANIŞMA

YURTDIŞINDAN SÖZLERİYLE BİR KEZ DAHA ARADAKİ MESAFELERİ HÜKÜMSÜZ KILAN VE BİZİMLE OLAN YOLDAŞLARA EN İÇTEN YOLDAŞÇA SELAMLAR

DUVARLARIN DIŞINDA SÜREGİDEN DAYANIŞMA HAREKETLERİNE GÜÇ VE KARARLILIK

 

Ateş Hücreleri İttifakı – FAI/IRF üyesi

Olga Ekonomidou

“Sotiria” Hastanesi
29/3/2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code