Kırımlı Anarşist Alexander Kolchenko İçin Dayanışma Çağrısı!

kolchenko0Kırımlı anarşist ve antifaşist Alexander Kolchenko Rusya otoriteleri tarafından diğer kırımlı aktivistlerle beraber içerde tutulmakta. FSB (eski KGB) tarafından rusyaya kaçırıldı ve Moskova’da ki Lefortovo Cezaevine politik tutsak olarak konuldu.

yıllardan beri Anti-faşist mücadele de yer alan Alexander güya Ukranya aşırı sağcı grup “right sector”‘un üyesi olarak tutuklandı. Bu gün Modern Rusya’da herhangi bir politik aktivist anarşist right sector üyesi suçlamasıyla tutuklanabilmekte. Mevcut durum Stalin zamanında olmayan “troçkistleri” yada McCarthy döneminin Komüniştelere uyguladığı cadı avına benzemekte.

Putin’in otoriter ve milliyetçi rejimi dinci önyargılardan, komplo teorilerine kadar herşeyi kullanıyor ve ayrıca anti-faşist retoriği de çalarak başbelası olarak görülen herkes “faşist” olarak adlandırılıyor. Ayni davadan bagimsiz yönetmen Oleg Sentsov da tutuklanmis durumda.

Kırım yarımadasında Rus otoriteleri inanılmaz bir sindirme politikası yürütüyor. Baş belası olarak görülen İnsanlar, sol aktivistler, öğenciler, avukatlar, sendikacılar, anarşistler, anti-faşistler ve kırımlı tatar aktivistler evlerini herşeylerini bırakıp kırımı terk etmeye zorlandılar.

Bir çoğu halihazırda terk etmiş durumda.

Alexander Kolchenko’u ve Diğerlerini Bekleyen Tehlike?

Gerçekleşmemiş bir “terörist saldırı” nedeniyle Alexander’i Yirmi Yıl ceza bekliyor. Cezalar ayrıca bir korkutma politikası olarak da kullanılmak isteniyor.

Alexander veya diğerlerinin “kanun” ile yargılanmayacaklarına hiç şüphe yok. Suçlamalar asılsız, deliller sahte. Bu bir hata değil. Rejim ne yaptığını çok iyi biliyor

Ne Yapabilirsiniz?

Şimdiden bu metni yayarak başlayabilirsiniz.

Ayrıca sizden ısrarla Alexander ve diğer tutuklular için 1 Nisan ve 11 Nisan arasında dayanışma eylemleri düzenleminizi istiyoruz.

11 ve 16 Nisanda Sentsov ve Alexander’in davaları sona erecek ve ilk olarak Lefortovo bölge mahkemesi onların salıverileceği, davanın devam edeceği yada ev hapsinde tutulmaları gerektiği hakkında karar verecek.

Kitlesel baskı dalgası oluşturmak şu dönemde aşırı derecede önemli.

Dayanışma Bizim Silahımızdır!

Cok dilli facebook grubu:
https://www.facebook.com/groups/1444685555784296/

İletisim: freekolchenko@gmail.com

Alxander’in Mektup Adresi:

Kolchenko Aleksandr Aleksandrovich, (born 1989),
Lefortovskiy val, 5, p/b 201
111020 Moscow
RUSSIA

Almanca:
https://avtonom.org/de/news/schliesst-euch-den-internationalen-solidaritaetstagen-fuer-alexander-koltschenko

Fransızca:
https://avtonom.org/fr/news/rejoignez-nous-et-participez-aux-journees-internationales-de-solidarite-avec-alexandre-koltchen:

İtalyanca:
https://avtonom.org/it/news/partecipate-alle-giornate-internazionali-di-solidarieta-con-alexandre-koltchenko

Ukraynaca:
http://avtonomia.net/2015/03/09/doluchajtes-do-mizhnarodnih-dniv-solidarnosti-z-oleksandrom-kolchenko-join-international-solidarity-campaign-alexander-kolchenko/

Rusça:
https://avtonom.org/news/s-1-po-7-aprelya-proydet-nedelya-deystviy-v-poderzhku-aleksandra-kolchenko
tundrakrim-300x236

One comment on “Kırımlı Anarşist Alexander Kolchenko İçin Dayanışma Çağrısı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code