Alozî-Kaos İnisiyatifi: ‘Dayanışma Saldırıdır!’

11116087_1654103171479202_615339357_n29 Mart Pazar günü Alozî-Kaos İnisiyatifi olarak anarşinin en temel paydalarından biri olan dayanışma eylemini hayata dökmek için aşkla sokaklara çıktık.

Birlikteliğin ve cesaretin tetiklediği eylemlerle marketlerden gıda ve her türlü zaruri ihtiyaç maddesini kamulaştırıp yoksul bırakılmış kesimler ve başta Kobanêliler olmak üzere savaş mağduru göçmenlerle paylaşmaya başladık.

Biz anarşistler, kendilerini toplumsal dayanışma sektörlerine adayan sahtekâr cemaatler, belediyeler ve alternatif grupların yapmaya çalıştığı sınıflar arası keskinliği ve patlama risklerini yumuşatmak adına, düzenin baskı rüzgarını azalttığı elementlerden değiliz. Bizim dayanışma çabamızın özünde başta isyanı olmak üzere, sevgimizi, aşkımızı ve biriktirmediklerimizi paylaşmanın kardeşliği yatar.

Amed’in Diclekent, Gaziler, Şilbê, Metropol gibi semtlerinde yaşayan insanlar ve hatta öğrenciler de dayanışma çabamıza destek vererek mobilya ve ev eşyalarını bizimle paylaştılar.

Kamulaştırdığımız diğer tüm eşya ve gıdaları da daha önceden dostlarımızı yerleştirdiğimiz işgal evleri ve halkın gönüllü açtığı evlere bıraktık.

Boynumuzdaki kara ve kara-kızıl flamaları merak edenler oldu. Bizler de büyük bir onurla kim olduğumuzu, amaçlarımızı ve pratiklerimizi anlattık. Bizlerle dayanışma içinde olan insanlardan Kobanêli Bekir arkadaş, aslında amaçların birbiri ile örtüştüğünü ve Amed’de sonuna kadar ezilenlerin birbirine omuz verebileceği bir altyapının olduğunu söyleyerek anarşistlerle birlikte olduğundan dolayı sevinç duyduğunu ifade etti. Tüm anarşistlere dayanışma mesajlarını iletti.

Alozî-Kaos İnsiyatifi olarak mücadelemiz sınır tanımıyor. Bizlere dayatılan steril kentlerin içi boş anlamını reddederek başka bir dünyanın mümkün olduğunu dayanışma ve öfkemizle Amed’den haykırıyoruz tüm otoritelere.

SINIRLARA HAYIR!
DEVLETLERE HAYIR!
YAŞASIN ANARŞİST DAYANIŞMA!

Alozî Kaos İnsiyatifi – Amed

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code