Geri Dönüşüm: Dünyayı Kurtarmak

2000px-Recycling_symbolGezegenimiz insanlığın savurganlığı ve açgözlülüğü yüzünden zor zamanlar yaşıyor. Kendi yarattığımız sorunlar ile boğuşuyoruz. Ancak, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek hepimizin elinde. Her gün kullandığımız malzemeleri, çöpe atmak yerine geri dönüşüm yaparak dünyayı içine soktuğumuz beladan kurtarabiliriz.

İşte bazı öneriler:


Kullanılmış Cam Şişeler

Ateşli Moloko
ChineseMolotovCocktails

Malzemeler:
Boş şişe,
Yanıcı sıvı (benzin, gazyağı, ispirto vb)
Ambalaj köpüğü (strafor)
Bez parçası

Hazırlanışı:
Şişenin 2/3’ü yanıcı sıvı ile doldurulur. Strafor ufalanıp şişenin içine konur. Bez parçası yanıcı sıvıyla ıslatılıp bir kısmı şişenin içerisindeki sıvıya daldırılıp, diğer ucu şişenin ağzından sarkıtılır.

Uygun bir anda, bezin açıktaki kısmı yakılarak otoritenin sembollerine fırlatılır.

Not: Siviller üzerinde kullanmayınız.

Hayata Renk Kat
Riot-police-stand-covered-with-paint-thrown-by-demonstrators-trying-to-reach-La-Moneda-presidential-palace-on-the-second-day-of-a-national-strike-in-Santiago-Chile-Thursday-August-25-2011.-Chileans-marched-Thursday-demand

Malzemeler:
Boş şişe
Çabuk kuruyan yağlı boya
Streç Film
Paket lastiği

Hazırlanışı:
Boş şişenin içerisi, biraz boşluk kalacak şekilde boya ile doldurulur. Şişenin ağzı streç film ile kapatılır, boyanın sızmaması için streç film paket lastiği ile sıkıca şişenin ağzına sıkıca tutturulur.Uygun bir anda, otoritenin sembollerine fırlatılır.

Kaynak: AZINLIK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code