Ege Anarşi İnisiyatifi’nden Ege Üniversitesi’nde yaşanan fantastik olaylara dair açıklama

10993417_1093994003951041_4015156093645887638_nÖncelikle sözlerimize Ali Serkan Eroğlu’nu diğer siper yoldaşlarımızı ve devletin karanlık zindanlarındaki devrimcileri anarak başlamak istiyoruz.

Sonrası ise tam bir aptallık… Ege Üniversitesi’nde yaşanan saldırılar ne ilk oldu ne de son olacak. 200 kişiyle geldiler daha öncesinde bayrak yakılma meselesinde örgütlenip geldikleri gibi, 3 mayıs Türkçülük gününde geldikleri gibi… Fakat şu sözü unuttular. Bu böyle bilinmelidir ki Ege’ye sefer olur ama zafer asla olmaz. Metro istasyonlarında dahi satılan Özgür Gündem gazetesi standına yasa dışı örgüt propagandası diyerek olayları manipüle etmeye çalışan medyadan, okulun 2. günü sınava geldiğini iddaa eden bakan kadar her şey çok fantastik ilerliyor. Ölen şahısın sınava nasıl geldiğini biz çok iyi biliriz. Önce standlar kaldırılır sonra 50-60 kişilik bir polis ordusu koridor yapar ve ardından ülkücüler sınava girip çıkarlardı bırakın bize hikaye anlatmayı! Hayvan hakları eylemine dahi tahammülü olmayan sadece tek bir okul duvarına 6 mobese kamerası yerleştiren okul yönetimi yüzlerce metre yürüyen ellerinde satır sallama ve balta almış bir güruhu göremiyorsa burada bir art niyet aranır dostlar! Devlet katledenin kendisidir. Roboski’de kaçakçı sandık Ege’de göremedik gibi bahanelerle katliamlara ve katliam girişimlerine mübah zemin hazırlmaya devlet ceviz tanesi kadar olmayan aklını devrimcilere/isyancılara başetmk için kullanamaz.

Vahşice saldırdılar, birbirlerini vurdular Ege Üniversitesi’nin içinde bulunan yürüyerek 10 dk süren hastaneye yetişemediler, fakat kütüphaneye sıkışan devrimcileri linç etmeye koştular öyle mi? Zaten birinci Dünya Savaşı da bir Sırp milliyetçisinin Avusturya Macaristan İmparatorluğu veliahtını bıçaklamasıyla başlamıştı. Ortada bir sömürge savaşı yoktu tıpkı bugün iç güvenlik yasasının çıkmaya gayret gösterildiği güzide günlerin, güçlenen kürt hareketinin, HDP’nin artan oy potansiyelinin olmadığı gibi.

Devlet yaparsa katliam yapar!
Harikalar diyarındaki günleriniz sona erdi.
Yaşasın devrimci dayanışma, yaşasın barikat, Yaşasın Anarşi!
-Yoldaşlarımıza acil şifalar diliyoruz- artık kimden diliyorsak ondan.

Ege Anarşi İnisiyatifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code