Anarşist Federasyon’dan Charlie Hebdo saldırısı üzerine açıklama (Fransa)

10906462_1045815328777613_1578046161248400308_n
Anarşist Federasyon, mizah dergisi Charlie Hebdo’nun ofisinde 12 kişinin öldüğü ve 11 kişinin yaralandığı katliamı dehşetle izledi.

Bu korkunç cinayetin ardından ailelerinin, arkadaşlarının ve meslektaşlarının telaşlarını, öfkelerini ve kederlerini paylaşıyoruz. Kurbanlar arasında, bazıları belli bir süre gazetemiz Le Monde Libertaire’e katkıda bulunmuşlardı ve sonradan yollarımız ayrılmış olsa bile, bir kaç yoldaşın anılarında yaşamaya devam edecekler.

Bu saldırı, bize dinsel bağnazlığın siyasi bağnazlık gibi ölümcül olduğunu hatırlatmalıdır.

Katliamı kınıyoruz, ancak bizler ayrıca aşırı sağcıların tepkilerine ve Devletin polis oyunlarına karşı uyanık kalacağız.

İster dinin arkasına, ister ulusun, isterse de güvenlik kısıtlamalarının arkasına gizlensin, baskı, otoriteryanizm ve hoşgörüsüzlükle mücadeleye devam edeceğiz.

Fédération Anarchiste, 7 Ocak 2015
www.federation-anarchiste.org
relations-interieures@federation-anarchiste.org

One comment on “Anarşist Federasyon’dan Charlie Hebdo saldırısı üzerine açıklama (Fransa)

  1. Filiz Kansu dedi ki:

    Not only Muhammad, they were doing in the cartoon about other religions and prophets too. Jesus, Moses, Pope etc.etc. Why Christians, Jews, Catholics or the other religionists understand the humor, just Muslims does NOT understand?!? I think this is the problem! This is a difference of the idea and perception! And ignorance, of course! Any cartoon doesn’t justify violence and this tragedy!
    No forgiveness, no justification! NEVER!

    PS: And yes, yes I am an Anarchist & Athesit & I live in a Muslim country Turkey/Istanbul.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code