Akdeniz Üniversite’sinde öğrenciler ÖGB’yi püskürttü


Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, 23 Aralık saat 12.30’da, soruşturma ve tutuklamaları protesto etmek amacıyla, Olbia İş Bankası önünden Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne bir yürüyüş düzenlendi.

“Öğrenciye değil, rektöre soruşturma”, “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarıyla yürüyen öğrencilerin önü rektörlük çıkışında Özel Güvenlik Birimleri (ÖGB) tarafından kesildi. Yürüyüşüne devam etmek isteyen öğrenciler ile ÖGB arasında arbede çıktı. Arbede sırasında birçok güvenlik personelinin öğrencilerden kaçarken OLBİA Rektörlük çıkışı önündeki süs havuzuna düştüğü görüntülendi.Müdahalenin ardından öğrenciler polis barikatının önünde basın açıklamasını okudular. Rektörlüğün öğrenciler hakkında başlattığı usulsüz soruşturmalara dikkat çekilen açıklamada “Var olan bu duruma karşın, ülkemizde hakkında soruşturma başlatılması gerekenlerin başında, gerçekleştirdiği yolsuzluklar ve işlediği cinayetler sebebiyle AKP iktidari ve onun elebaşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” denildi. Basın açıklamasının ardında yürüyüş sloganlarla sona erdi.

Geçtiğimiz günlerde Akdeniz Üniversitesi’nde yüzlerce öğrenci hakkında eylemlere katılmak, basın açıklamasına katılmak, protesto yürüyüşü gerçekleştirmek gerekçeleriyle soruşturma açılmıştı.

Kaynak: İlerihaber.org

MAKİ açıklaması:

Bugün Akdeniz Üniversitesi Devrimci Öğrenciler olarak , üniversitenin öğrencilere baskı, yıldırma politikaları gereği , açmış olduğu soruşturmalar için yürüyüş gerçekleştirdik . Yürüyüşümüzü Katil polis ve onun yardımcılığını üstlenen ÖGB kesmek istedi . Yolumuzun kesilmesi ve KATİLLERİ karşımızda görmenin öfkesiyle Paramiliterlere karşı koyduk . Bu karşı koyma sonucu karşımızda ki barikat ortadan yıkılmış oldu .Sonrasında okunan basın açıklaması ile , hiç bir gözaltı vermemeksizin eylem sona erdi .

İsyan Devrim ANARŞİ !

Katil polis hesap verecek !

Tutuklamalar , Gözaltılar , Baskılar bizi yıldıramaz !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code