Bristol: Polisin katlettiği Rémi’nin intikamı için FAI / ELF’ten sokak yangınları

longashton1-400x269Fransız polisi, Sivens barajını önleyen dövüşken bir orman işgalini tarumar etmeye çalışırken Rémi Fraisse’i katletti. Bizler, Fransız çokuluslu GDF’nin (Hinkley Point’ten çok uzak olmayan bir yere yeni bir nükleer reaktör için çalışan, Brezilya ordusuna destek için Amazonlar’daki eşsiz yerli topraklarına baraj inşaatlarını dayatan, bu bölgedeki polis gücü için tesis yönetimi sağlayan, Avrupa’da en büyük benzin ve gaz terminallerinden biri için Shetland Adalarında kamu hizmetlerini yürüten, bir çok Fransız hapishanelerini ve her zamanki aynı bankalar ve ticari birimler için sürdürülebilir gelişmeler olarak endüstriyel kapitalizmin arkasına gizlenme girişiminde bulunan mükemmel tasarım teknolojilerini yöneten) hizmetindeki bir aracı ateşe verdik.

Ayrıca Long Ashton bölgesinde arsız bir 4×4, iki lüks spor araç ve bir OCS (İngiltere’de güvenlik personeli, edvriye, güvenlik kamerası yerleştirme ve gözetim, vs. sağlayan başlıca güvenlik şirketlerinden biri) aracını ateşe verdik.

Fransa’da, transgenik mısırın sulanabilmesi için önemli bir yaşam alanının yok edilmesinin peşinde olan planlı bir eko-felaketten önce Z.A.D. (Zone À Défendre) işgaline karşı konamamıştır. Anarşi endüstriyalistlerin işine engel olacaktır.

Başka bir yıkım mümkün.

Genişleyen sınıf  ayrımları, arka arkaya gelen çevresel felaketler ve yaşamlarımızın anlamındaki erozyon ve bizim sadece onların ticari mallardan oluşan fantazi dünyalarının peşinden koştuğumuzu ve yükselişteki sosyal kazanç?, yoksulluk, gözetim ve engellemeye göz yumduğumuzu düşündüler ve bizler nerede durduğumuzu biliyoruz. Halen polisin bu şehri tamamen kontrol altına aldığına gerçekten inanıyor musunuz?

Reiss Goyan Wilson’ı  hapsedebilirsiniz (2011 ayaklanmalarında Nottingham polis karakolundaki kundaklama olayından tutuklanan) ancak anılarımızı öldüremezsiniz. Devlet rahatlarını kaçıran öğrenci eylemlerini bastırırken, Londra’da, Paris’te veya Ferguson’da umarsızca katlerrikleri anti-otoriterler ve alt tabaka bireyler Ağustos ateşini geri getiriyorlar.

Bristol gelecek sene Avrupa’nın Yeşil Başkenti statüsünde olacak. Sanki birilerinin ekonomik büyümenin kapitalist ideolojisi tarafından gerçekleştirilmiş bir kıyımla yüzleşme niyeti varmış gibi, tabii ki ekolojik ikili anlatım (savaş barıştır, şehirler yeşildir, vs.), biyoçeşitlilik krizi kontrolsüz bir biçimde yarıp geçerken başlık büyüyen ‘yeşil’ ekonomi ve onun kancaklarına ektra yatırımı çektiği için  patronların neşesini örtüyor. Bu bir şaka (ve en yüksek ücretlisi), başka bir Z.A.D.’ın muazzam bir ‘yeşil’ havaalanı inşaatına ve onun yanında gelenlere karşı sert bir mücadeleyi yükselttiği 2013’te Nantes başlık için ödüllendirildiğindekiyle aynı şaka.

Aynı şekilde, yeşil aklama maskaralığı ve arkasındaki kapitalist çıkarları serbest bırakacağız, kendi kutlama merasimlerinde değil, gündelik işlerini yaptıkları yerlerde ve burada sokaklarda, bu uygarlığın değerlerin ve normlarınının yeniden üretildiği yerlerde. Tamamı rasgele olmasa da, geceyi tutuşturuyoruz çünkü kenara çekilip uzmanlara güvenmek sendeleyen bir biyokatil imparatorluk içerisindeki sefil konumumuza hiçbir zaman hitap etmek için yeterli olmadı.

Sınıf toplumuna ve endüstriyel gelişmeye karşı, hatta ve özellikle yeşil aklama yapanlara karşı – Z.A.D./Testet ve Z.A.D./Notre-Dames-des-Landes için zafer -Yunanistan hapishane sistemi içerisinde dönüşümlü açlık grevine girenlere (F.A.I. müttefikimiz Nikos Romanos’a destek için) ve hapishanelerle savaşa tutuşmuş tüm tutsaklar için zafer!

F.A.I. Gecenin Meşaleleri-Yeryüzü Kurtuluş Cephesi

Kaynak: 325

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code