ALF çiftlikte: tavşanlar, hindiler, kuşlar

ALF-clouds-deer-rabbitBir hayvan aktivisti bir keresinde son yirmi sene içinde vejetaryen ve vegan sayısının önemli oranda arttığını, ama eylemci sayısının değişmeden kaldığını yazmıştı. Bu durum bizi düşündürdü ve sonunda hayvan özgürlüğünün hak ettiği anlamı yerine getirmeye , yani hayvanları özgürleştirmeye karar verdik. Bir kasım gecesi Orte’de yer alan bir çiftliğe uğradık; on tavşanın içinde esir olarak tutulduğu kafeslerin kapılarını açtık, onları özgür bıraktık. Ardından hindi bölmesinin kapısını açtık, yanımızda 10 hindi ve başka bazı kuşları aldık. Bu eylemi sosyal ağlarda değil de gerçekten aktif eylem halinde olanlara adıyoruz!

ALF’ten avcılara karşı eylem

24 Kasım/Almanya63381_118978054827075_100001446433739_129174_8027598_n

3 Kasım gecesi Berlin kilisesi St. Peter ve Paul’ü ziyaret ettik.

Her yıl avcı hayvan katilleri o sözde Hubertus fuarında gerçekleştirdikleri kanlı eylemler sebebiyle kilise tarafından kutsanıyor.

Bu sebeple kilisenin girişine sprey boyayla “siktir git avcı” ve “katil” gibi mesajlar bıraktı. Ayrıca giriş kapısına 5 litre kalın renkli boya bıraktık. Bu tür eylemlerle avcılık pek zarar görmese de en azından avcıların kamuoyu gözünde (mesela kiliselerde) hayvan koruyucu insanlar olarak lanse edilmesini istemiyoruz. Avcıların eylemlerinin Hristiyanlığa uymadığını söyleyemeyiz, ama Hristiyanlığın hayvanları daima aldattığını söyleyebiliriz. Bu iğrenç etkinliğe bir son verin artık!

Kaynak: Hayvan Özgürlüğü Çevirileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code