Meksika: Açlık grevindeki anarşistlerle dayanışmak için banka şubelerine saldırı

street-1024x794Bir dayanışma örneği…

12 Ekim gecesi, Mexico Şehri Iztapalapa delegasyonundaki iki banka şubesini sabote etmek için taş, sapan ve molotof kokteylleri kullandık.

1 Ekim’den 17 Ekime kadar açlık grevine giren tutsak yoldaşlarımızla devrimci dayanışmamızı gündelik yaşamdaki sefaletten sorumlu olanlara saldırarak gösterdik. Bu gardiyanların, doktorların ve hapishane personelinin yoldaşlarımıza yönelik tacizlerine bir yanıttır. Bu nedenle tahakkümle  kolaylıkla bağlantı kurulabilir bir hedeftir.

İsyankar anarşist perspektif, ateş ve silah fetişizminin ötesindedir. Anarşiye yaklaşımımız, televizyonda yayınlanmış bir büyük gösterisi içerisinde yer almak gibi bir isteği olmayan, ne de Devletin reklam eksikliğinden dolayı “kendi reklamımızı” yapma ihtiyacı olmayan bir mücadeledir. Yani bizimkisi açlık grevindeki yoldaşlarla ilgili olarak anın gereksinimine karşılık gelen basit ve doğrudan bir mesajdır; basit ve kolaylıkla üretilebilir araçlarlar.

İsyankar anarşist perspektif, çoğu kez normalliğe saldıran bireysel ve sosyal çatışmanın genelleştirilmesi için uygun bir metotdur. İsyan için bir çok diğer biçimleri (ve kendi bütünlükleri) olarak gerçek bir devrim olasılıklarını doğurur. Radikal ve içine işleyen bir değişim için anarşist bir metot.

Devlet ve Sermayeyle arabuluculuk yok, diyalog yok!

Bize otonomi olarak satılan sözümona Halk İktidarı da dahil tüm iktidar biçimlerine karşı mücadele için!

Kaynak: 325

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code