Esenyurt’ta eylemde olan işçilere polis saldırdı

10606556_711613972260757_6829358226322181236_nEsenyurt belediyesi önünde, ödenmeyen maaşlarını alabilmek için eylem yapan inşat işçilerine polis saldırdı. Saldırıda aralarında Alınteri Gazetesi muhabirlerinin de olduğu 28 kişi gözaltına alındı.

Esenyurt Belediyesi’nin, arsa sahibi olduğu Kıraç bölgesindeki Startowers inşaatının şantiyesinde çalışan ve ücretlerini alamadıkları için 2012 yılının 7’inci ayında işten ayrılan inşaat işçileri iki yıldır ödenmeyen alacaklarının ödenmesi için geçtiğimiz günlerde belediye önünde oturma eylemi başlatmıştı.

Belediye yönetiminin işçilerin eylemini engellemek için kaldırımı bariyerlerle kapatmasının ardından cadde üzerinde oturma eylemlerini sürdüren işçilere polis saldırdı. Polisin saldırısına sloganlara yanıt veren işçiler yolu açmayacaklarını söyledi.

Eylem sürerken bir şoförün aracı işçilerin üzerine sürerek gerginlik yaratmasının ardından polis işçilere saldırdı. İşçileri darp eden polis, 26 işçiyi yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı. Haber takibi Alınteri Gazetesi’nin iki muhabirinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

* Alınan son bilgilere göre toplam 19 kişinin gözaltına alındığı, biri avukat, 2’si Alınteri muhabiri, 3 Devrimci Anarşist Faaliyetli ve İnşaat İşçileri Sendika Girişimi inisiyatifleri gözaltına alınmıştır. (Anarşi Haber)

Kaynak: Firatnews.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code