ALF, 36 civciv özgürleştirdi (İstanbul)

DSC_2127* Posta kutumuza ulaşan bir mail:

” Lezzet, anlık zevkler, moda, heves… Hayvan ve doğa sömürüsüne dayanan endüstrilerin başlıca hedefleri, yaratılmış duyguların tatmini üzerinden katletmeye devam ediyor. Tüketmemeyi özgürleşme yolunda bir adım olarak gören bizler, bu kanlı üretim ve tüketim döngülerine çomak sokmaya devam edeceğiz.

Bugün 18’i tavuk yavrusu, 18’i ise ördek yavrusu olmak üzere 36 dostumuzu özgürleştirdik. Onları sokak ortasında küçücük bir kutuda satmaya çalışanların dikkatinin dağıldığı bir anda alıp oradan hızlıca uzaklaştık.

İnsan yavrularına bilinçsizce ve zalimce dayatılan bir ‘oyunun’ ürünü olan civciv ticareti, her yıl yüz binlerce bireyin acılar içinde ölmesine neden oluyor.

Zaman, artık ALF’yi (Hayvan Kurtuluş Cephesi) anlatıp efsaneleştirmenin değil, eyleme geçmenin zamanıdır. ALF, sözden fazlasıdır!

Bu eylemi, vegan-anarşist tutsak Osman Evcan’a adıyoruz. Osman, direnişin bizlere bir umut, mücadelemize bir kıvılcımdır!

Sen değilsen kim?
Şimdi değilse ne zaman?

Hayvan Kurtuluş Cephesi”

3 comments on “ALF, 36 civciv özgürleştirdi (İstanbul)

  1. […] April 30th, 2014, Istanbul: 18 ducklings and 18 chicks were liberated from a street peddler who was trying to sell them in a tiny box. The action was claimed by the Animal Liberation Front, in solidarity with vegan anarchist prisoner Osman Evcan. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code