Santiago: ‘Hergün bir genç savaşçı doğar!’


17 Mart 2014’te Santiago’daki eski Pedagoji Okulu’nun dışında “Savaşçı Gençlik Haftası” anısına gerçekleştirilen eylem üstlenildi.

Güvenlik güçlerinin önceden hazırladığı koşullarla ilgili olarak, sosyal normaların ve hakim modellerin yıkımına yönelik mücadelemizin sembolik ve odak tarihleri aşarak “savaşçı gençlik gününün” ötesine geçen savaşçı bir durum yaratma zorunluluğu hissettik.

Açlık, yoksulluk, sefalet, adaletsizlik, polis şiddeti, sömürü ve tahakkümün tüm unsurları ve korunmasız sınıflara -bizim de içinde olduğumuz-karşı baskı sembolik sokak çatışma günlerinin yanısıra gündelik hayatın gerçeklikleridir, o nedenle bu mücadelenin her yerde, bu toplumun her bir köşesinde, 365 günde yürütülmesi çağrısıdır.

Eylemin kendi detaylarıyla ilgili olarak, size daha fazlasını vermek isterdik; ancak bu durumda resimler yaşananları daha iyi anlatır.

Hergün bir genç savaşçı doğar!
Eduardo ve Rafael’in anısına.

* aynı gün kampüse sızmış olan başka bir polise ironik bir gönderme; öğrenciler tarafından farkedildiğinde, kaçarken çantasını ve polis kimliğini düşürmüştü.

Kaynak: Hommodolars

Alıntı: ContraInfo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code